יירוטים בנתיבות, היום
צילום: בטחון שדה בטלגרם

"טירוף לחיות פה": אזעקה קטעה ריאיון של תושבת נתיבות לכאן רשת ב

גילי כהן חדד סיפרה בבכי על החרדות והקושי: "הבנות שלי התחילו להרטיב בלילה, ואני מדברת על בנות 6 ו-3.5. הבת הגדולה שלי הקיאה כל הלילה מלחץ. לא כך צריך לגדל ילדים"
תמר אלמוג, מרדכי גילת
14 בנובמבר 2019
12:03

תושבת נתיבות, גילי כהן חדד, התראיינה בכאן רשת ב כשאזעקה שנשמע פתאום קטעה את הריאיון, והיא קראה: "יש אזעקה, יש אזעקה". ברקע נשמעו קריאותיה לבנותיה להיכנס למרחב המוגן, וצעקות: "אמא יש עוד אזעקה" וקולות בכי. צבע אדום נשמע גם ביישובים בעוטף, פחות משש שעות מאז נכנסה היום (חמישי) לתוקף הפסקת האש בין ישראל לג'יהאד האסלאמי. 


כמה דקות קודם סיפרה חדד כי יש בביתה שני חדרי ממ"ד: "טירוף לחיות פה. הנזק שנגרם גם לנו המבוגרים ועוד יותר לקטנים. הם מקבלים את זה מאוד קשה, הבנות שלי התחילו להרטיב בלילה, ואני מדברת על בנות 6 ו-3.5. הקאות, הבת הגדולה שלי הקיאה כל הלילה מלחץ".

במהלך דבריה, נשברה חדד וסיפרה בבכי: "ראיתי את הילדה שלי היום בבוקר והלב שלי פשוט יצא. הדמעות שלי לא הפסיקו. לא יכולתי אפילו לחבק אותה כמו אמא שלי, לנסות להיות חזקה. לתת לה את הכלים ולהראות לה שהכל בסדר". אתמול פשוט, הייתי חייבת להירגע בעצמי. בעלי נשאר עם הילדות, נכנסתי לרכב ופרצתי בבכי. המציאות היא לא נורמלית – לא ככה צריך לגדל ילדים במדינה שלנו".

חדד שיתפה בקשיים שניצבים מול הורים לילדים בעיר שבה אזעקות הפכו חלק מהשגרה היום יומית: יש לי שלוש בנות, בתי הגדולה קיבלה התקף חרדה בבוקר כששמע רעש משאית זבל בחוץ לבית: "היא רצה לממ"ד והתחבאה מתחת לשולחן המחשב, היא בכיתה א', לכן לא שלחתי אותה ללימודים היום". חדד שהיא גננת עצמאית סיפרה גם על הקשיים בניהול עסק במצב של רקטות שנורות לעבר העיר: "קשה כלכלית להתמודד, עסקים נסגרים. ביקשנו רק לפרנס את הילדים שלנו בשקט".