בני גנץ ואביגדור ליברמן
צילום: אלעד מלכא

ליברמן בתום פגישתו עם גנץ: "לא שמעתי 'כן' להצעתי מכל ראשי כחול לבן"

על רקע הפרת הפסקת האש נפגשו הבוקר יו"ר כחול לבן ויו"ר ישראל ביתנו. ליברמן: "לא שמעתי 'לא' אבל גם לא 'כן' במובן חיובי". גנץ: "כשנתניהו שומר את הגוש שלו הוא חותר לבחירות"
יואב קרקובסקי ומיכאל שמש
14 בנובמבר 2019
11:59

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אומר הבוקר (חמישי) כי טרם קיבל אישור מראשי כחול לבן להסכמתם למתווה הנשיא ולהצעתו. בסיום פגישתו עם יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר ליברמן: "מה שחסר לי היא הודעה ברורה וחדה של כל ראשי כחול לבן שהם מקבלים את מתווה הנשיא. מנתניהו שמענו לאו חזק ושהוא לא מקבל את כל ההצעה כפי שהצעתי. פה לא שמעתי 'לא', אבל גם לא 'כן' במובן חיובי".


ליברמן ציין כי יפעל בכל דרך למנוע בחירות בפעם השלישית ולהקים ממשלה רחבה. "כחול לבן והליכוד הם שני מרכיבים קריטיים לממשלה כזו. אם הם יצליחו להגיע לעמק השווה ולהקים ממשלה גם בלעדינו אנחנו יכולים להעניק שמונה מנדטים בונוס ללא תמורה. האתגרים הכלכליים והביטחוניים ככ ברורים שכל בר דעת מבין שאין דבר גרוע יותר מלדרדר את כל המדינה לבחירות".


יו"ר כחול לבן ציין כי הפגישה בין השניים הייתה טובה והוסיף כי כשנתניהו שומר את הגוש שלו הוא חותר לבחירות. "הבהרתי את עמדתי באשר לאפשרויות שיכולות לקרות. אני מוכן לשקול כל אופציה שתחסוך את הבחירות האלה ובלבד שהיא תעמוד בעקרונות שלי מבחינת היבטי כתב האישום. בחנו את האפשרויות וקבענו להיפגש פעם נוספת בתחילת השבוע הבא. אנחנו לא רוצים לראות את ישראל הולכת לבחירות. השיח בינינו טוב ואנחנו נמשיך", אמר גנץ.

כזכור' גנץ קבע מפגש עם הנהגת כחול לבן גם להיום לאחר שאתמול לא הצליחו לגבש החלטות. רביעיית ההנהגה של המפלגה תיפגש בצהריים.