-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראשי הרשויות בדרום מאוכזבים: "אצלנו אין שקט"

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב: "לא הושגה הכרעה" • תמיר עידן, ראש מועצת שדות נגב: "ההנחייה להחזיר את ילדי הדרום לבתי הספר - חוסר אחריות" • ראש עיריית שדרות אלון דוידי: "התושבים זועמים"
מערכת כאן חדשות
14 בנובמבר 2019
13:29

בעקבות הפסקת האש שהחלה הבוקר (חמישי) ומטח הרקטות מהרצועה שהגיע לאחר מכן, ראשי הרשויות בדרום הביעו אכזבה מתוצאות ימי הלחימה האחרונים. אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב: "אין אצלנו שקט. בעוד ההישג הצבאי הוא אדיר, ההישג המדיני לוקה בחסר. לא הושגה הכרעה או הסדרה וארגוני הטרור לא קיפלו את משגרי הטילים". 

תמיר עידן, ראש מועצת שדות נגב, ביקר את החלטת פיקוד העורף לאשר חזרה ללימודים ביישובי הדרום: "ילדים מנתיבות חזרו ללימודים ומצאו עצמם ללא הגנה ועם טילים מעל הראש. פיקוד העורף צריך לחשוב טוב. זה חוסר אחריות להחזיר את הילדים לבית הספר לאחר מטח רקטות שעלה מ-0 ל-100. היה פה מחדל".


ראש עיריית שדרות אלון דוידי אמר כי התושבים זועמים מהפסקת המבצע: "דיברתי אתמול עם ראש הממשלה על המצב וביקשתי שהפעולה תמשך כמה שצריך, העיקר שיהיה שקט. יש לו גיבוי מלא מהתושבים".

הבוקר בשעה 05:30 נכנסה לתוקפה הפסקת האש בין ישראל לג'יהאד האסלאמי לאחר יומיים של לחימה. דובר צה"ל הדי זילברמן אמר הבוקר כי הפעולה הצבאית השיגה את כל המטרות של צה"ל בתוך 48 שעות. בליל שלישי ישראל חיסלה את בכיר הג'יהאד בהאא אבו אל-עטא ברצועת עזה. בעקבות החיסול החל ירי רקטות לעבר ישובי הדרום וגוש דן. צה"ל תקף ידי טרור ברצועת עזה בתגובה לירי הנרחב, וחיסל 25 פעילי ג'יהאד.