גיורא פרי החשוד ברצח אסתי אהרונוביץ'

הוארך מעצרו של גיורא פרי, השופטת: "גרסתו קורסת"

מעצרו של החשוד ברצח אסתי אהרונוביץ' הוארך עד יום חמישי. הוא ערך שחזור של המעשה ומסר את גרסתו, לדבריו של פרי הוא ארז מזוודות ותיכנן לעזוב את הבית, שעות לפני האירוע
איציק זוארץ
14 בנובמבר 2019
15:50

מעצרו של דוקטור גיורא פרי הוארך היום (חמישי) עד יום חמישי הבא. פרי בן ה-67 חשוד ברצח אשתו אסתי אהרונוביץ', לפני כשבועיים. בדיון בבית המשפט בבאר שבע השופטת ביקרה את החשוד ואמרה: "גרסתו קורסת". לדבריו של פרי הוא ארז מזוודות ותכנן לעזוב את הבית, שעות לפני האירוע. עוד הוסיף כי "באותו היום פניתי לבעלי צימרים במושב לבדוק אם יש להם חדרים פנויים". 

בשחזור המעשה, הוא מסר לשוטרים כי הוא ניסה להתאבד ולקח כדורים. לטענתו, לאשתו נפלט כדור בזמן שהם נאבקו על האקדח. עורכת דינו צ'יקי פלדמן אמרה בדיון כי "הנשק היה נעול בתוך החדר של האישה". פלדמן הוסיפה שפרי "נבהל וניסה לשים קץ לחייו, הוא לא ברח".

גופתה של אסתי אהרונוביץ' נמצאה בביתה במושב תלמי אליהו כשהיא ירויה. בעלה, ד"ר פרי, נעצר זמן קצר לאחר מכן כשהתהפך עם רכבו ונפצע. ההערכה היא כי האישה ביקשה לסיים עימו את הקשר אך הוא התנגד לכך. מדובר ברצח ה-12 מתחילת השנה של אישה בידי בן זוגה, והשלישי בתוך פחות מחודשיים.

לפני יומיים הפרקליטת הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד אלירן מלול בגין רצח בנסיבות מחמירות של מיכל סלה. על פי כתב האישום, בלילה קודם למציאתה של סלה, דקר אותה מלול בראשה. לאחר מכן גרר אותה ודקר אותה 11 פעמים, תוך שהיא מנסה להתגונן בשארית כוחותיה. כל אותו הזמן בתם בת שמונה חודשים שהתה בדירה. כוחות ההצלה הגיעו לדירה רק למחרת בסביבות השעה 18:00.