מחאת העובדים הסוציאלים בדצמבר 2018
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עובדת סוציאלית בהיריון מתקדם הותקפה על ידי מטופלת בדימונה

התקיפה התרחשה במהלך פגישה בין המטופלת לבנה הפעוט. העובדת הסוציאלית הבחינה שמטופלת מתנהגת בצורה שמסכנת את בנה וביקשה ממנה להפסיק. בתגובה התוקפת משכה בשיערה ודחפה אותה לעבר הקיר. התוקפת נעצרה, העובדת פונה לבדיקות רפואיות
נופר משה פרדו ואיציק זוארץ
14 בנובמבר 2019
16:58

עובדת סוציאלית בהיריון מתקדם הותקפה היום (חמישי) על ידי מטופלת בדימונה. התקיפה התרחשה במהלך פגישה בין המטופלת בת ה-33 לבנה הפעוט. העובדת הסוציאלית הבחינה שמטופלת מתנהגת בצורה שמסכנת את בנה וביקשה ממנה להפסיק. בתגובה התוקפת משכה בשיערה ודחפה אותה לעבר הקיר. 

התוקפת נעצרה על ידי המשטרה והעובדת הסוציאלית הועברה לבדיקות רפואיות. עיריית דימונה הודיעה כי אגף הרווחה יושבת ביום ראשון במשך שעתיים כהזדהות עם העובדת. יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים ענבל חרמוני התייחסה לאירוע: "אגף התקציבים במשרד האוצר טרם העביר את התקציב והתקנים הנדרשים להקמת מטה אבטחה לאומי לעובדים הסוציאליים ברשויות המקומיות. לא ניתן שימרחו אותנו יותר, אנחנו דורשים להעביר את התקציב הנדרש באופן מידיי ונכונים להחריף את המאבק באלימות ככל שידרש". 

המקרה הזה מצטרף לשני אירועים נוספים של תקיפת עובדים סוציאלים שהתרחשו השבוע בצפון. בראשון, מטופל איים של חייו של עובד סוציאלי בחיפה, ובמקרה השני מטופל איים על עובדת סוציאלית בעזרת מברג וניסה לתקוף אותה.