ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ליברמן על מאמצי הרכבת הממשלה: "טירוף מוחלט"

יו"ר ישראל ביתנו אמר בריאיון לכאן רשת ב כי בפגישתו עם הנשיא ריבלין אמר האחרון שיבהיר בקרוב את נושא הנבצרות. על ההסלמה בדרום אמר ליברמן: "להגיד שהכול זה סיכול ממוקד אחד זה לא חכם, טיסה לשום מקום"
כאן הערב
14 בנובמבר 2019
18:28

המבוי הסתום במגעים הקואליציוניים: לקראת פגישתו הצפויה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ביום ראשון, אמר יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בריאיון לרן בנימיני וטלי בן עובדיה בכאן רשת ב כי שני הצדדים אשמים במצב שנוצר - אך אחריותו של נתניהו גדולה יותר. "אין ספק שנתניהו מעדיף בחירות", אמר ליברמן. בשעת הריאיון דווח על שיגור רקטה מרצועת עזה וליברמן ציין כי סבב הלחימה הבא הוא רק שאלה של זמן. הוא שב ואמר כי לא היתה כל סיבה לא לחסל את בהאא אבו אל־עטא לפני כשנה, כפי שהציע בהיותו שר הביטחון.

האזינו לריאיון עם ליברמן בכאן רשת ב

"גן עדן של שוטים", כך כינה ליברמן את המגעים להרכבת הממשלה בריאיון. "טירוף מוחלט. באותם 28 ימים שנתניהו קיבל את המנדט פנינו לליכוד כדי לפתוח במו"מ והם התעלמו. גם בנושא ההצעה שלי שכל צד יוותר על משהו, מיד הייתה תשובה שלילית".

"מה שמפריד בין בחירות לממשלה יציבה זה קבלת מתווה הנשיא על ידי גנץ וויתור על הגוש מצד נתניהו", המשיך ליברמן. "שני הצדדים מבחינתי אשמים, אבל נתניהו בצורה בוטה בהרבה – הוא לא רוצה ממשלה, הוא לא רוצה קואליציה, אין ספק שהוא מעדיף בחירות".

אחרי הפגישה עם הנשיא, אמר ליברמן כי ביקש ממנו הבהרות בנוגע לנושא הנבצרות, והוסיף כי ריבלין אמר בפגישה שיבהיר את הנושא בעצמו בימים הקרובים.

על מבצע "חגורה שחורה" אמר ליברמן: "להגיד שהכול זה סיכול ממוקד אחד ולא חוזרים למדיניות הסיכולים זה לא חכם ולא נכון, זה טיסה לשום מקום. מי שסירב לקיים דיון מקיף ולקיים תוכנית כוללת הוא ראש הממשלה".

ליברמן אמר הבוקר כי טרם קיבל אישור מראשי כחול לבן להסכמתם למתווה הנשיא ולהצעתו. בסיום פגישתו עם יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר ליברמן: "מה שחסר לי היא הודעה ברורה וחדה של כל ראשי כחול לבן שהם מקבלים את מתווה הנשיא. מנתניהו שמענו לאו חזק ושהוא לא מקבל את כל ההצעה כפי שהצעתי. פה לא שמעתי 'לא', אבל גם לא 'כן' במובן חיובי".