השר צחי הנגבי
צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

הנגבי לכאן רשת ב: "יעדי המבצע הושגו – השקט ישוב לדרום"

השר הסביר כי האינטרס הישראלי הוא "לחזור להבנות של שקט ייענה בשקט". על הרכבת הממשלה אמר: "כחול לבן מנהלים מו"מ בטלפתיה". ראש עיריית אשקלון על ביטול הלימודים: "יש דברים שאי אפשר לקחת סיכונים לגביהם"
הבוקר הזה
15 בנובמבר 2019
08:11

השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, התייחס הבוקר (שישי) לסבב הלחימה וטען כי הוא מעריך שהשקט יחזור לדרום. בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר הנגבי לשלום קיטל: "אפשר לומר שנגמר. השלמנו את מה שרצינו, והשגנו את יעדי המבצע – השקט ישוב". על הירי לאחר הפסקת האש אמר: "יש את התופעה המוכרת שנקראת 'זמן הבלימה'. פרק הזמן מאז שניתנה ההוראה אז שזה מגיע לאחרון פעילי השטח. אירוע כזה לא יצא בעבר משליטה". 

האזינו לריאיון עם צחי הנגבי

על חיסולו של בהאא אבו על-עטא אמר הנגבי כי "היתה החלטה לאור מציאות שהתפתחה, של אדם שהחליט שהוא מקעקע את הסיכוי להגיע להסדרה באזור. ככל שקיבל אזהרות הוא התריס יותר ויותר." לדבריו, "האינטרס שלנו הוא לשוב לאותן שנים נפלאות שהיו אחרי צוק איתן. אותן הבנות שהתבססו על זה ששקט ייענה בשקט".

כמו כן, הנגבי התייחס לקשיים במשא ומתן הקואליציוני ואמר: "זה לא נראה שקורה משהו. כחול לבן מנהלים איתנו משא ומתן באמצעות טלפתיה. נראה לך שיש להם עניין לממשלת אחדות? החלופה של הבחירות היא מטופשת שתביא אותנו לאותה נקודה. אנחנו עדיין מקווים שבימים הנותרים יהיה שינוי".

בד בבד, ראש עיריית אשקלון הסביר בכאן רשת ב על החלטתו לבטל את הלימודים בעיר גם היום, ואמר: "יש מקומות ודברים שאי אפשר לקחת סיכונים לגביהם. גם אם יש מיגון, קשה בזמן ההתרעה להכניס את כולם למרחבים המוגנים".

"סוף סוף מתחילים להבין, גם הגורמים הצבאיים וגם הדרג המדיני שאשקלון צריכה לקבל את הכלים להתמודד עם המצב", הוסיף גלאם. "אנחנו רואים מאות רקטות וגם הפעם יצאנו בזול. היינו רוצים שיכו במי שצריך כדי שהחיים שלנו יהפכו לנורמטיביים".