אביגדור ליברמן ובני גנץ
צילום: אלעד מלכא

לקראת פקיעת המנדט: בכחול לבן ייפגשו עם צוותי העבודה וישראל ביתנו

הפגישות נקבעו למחר, כשהיום צפוי גנץ להיפגש עם נשיא המדינה כדי לבקש סיוע בפתרון הפלונטר הפוליטי
יערה שפירא
16 בנובמבר 2019
14:49

לקראת פקיעת המנדט של בני גנץ להרכבת ממשלה השבוע, בכחול לבן קבעו פגישות למחר (ראשון) עם צוותי המשא ומתן של מפלגת העבודה ומפלגת ישראל ביתנו. זאת בניסיון אחרון להקים ממשלה, לפני שיו"ר המפלגה יצטרך להחזיר את המנדט לנשיא המדינה.


הערב צפוי גנץ להיפגש עם הנשיא ראובן ריבלין. גנץ ינסה לגייס את הנשיא לסייע לו לפתור את הפלונטר הפוליטי. אמש פורסם בהשבוע בכאן 11 כי גורמים בכחול לבן מאותתים כי הם מאבדים אמון באופציית ממשלת האחדות ואומרים גם שאינם מאמינים לבנימין נתניהו. בכחול לבן בחנו משפטית את מתווה הנשיא, אבל החשש שלהם הוא שנתניהו ישתמש בחסינות כדי למנוע העמדה לדין ויצליח להשיג רוב באמצעות יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

ליברמן מצדו מסרב לשלול את האפשרות שיחבור לממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת. מצד שני, ליברמן מערים מכשולים ומונע את הקמתה.

מערכת הבחירות כבר החלה - המועד טרם הוכרז | פרשנות

גנץ פנה אתמול לראשי המפלגות בבלוק שהקים נתניהו: "כולכם אנשים אחראים - אתם באמת מוכנים לתת לנתניהו לגרור את ישראל למערכת בחירות שלישית? זה מה שהבוחרים שלכם רוצים? זה מה שמגיע לחולים במסדרונות בבתי החולים? האם ניתן להעמיד את אתגרי הביטחון של ישראל ללא ידיים מנוסות, קבועות ויציבות על ההגה? שחררו את נתניהו ממחויבותו לבלוק ואפשרו לו לנהל משא ומתן ישיר". בליכוד הגיבו: "הליכוד פונה ליאיר לפיד לשחרר את בני גנץ מהתחייבויתו לגוש".