הנסיך אנדרו בריאיון לבי-בי-סי, אמש
צילום מסך

הנסיך אנדרו: מצטער שהייתי כה קרוב לאפשטין

בריאיון ראשון שהעניק הלילה מאז נקשר שמו בעבריין המין ג'פרי אפשטין, טען הדוכס מיורק כי אינו מכיר את האישה שטוענת שאולצה לקיים עמו יחסי מין כשהייתה קטינה. לדבריו באחד המועדים בהם טענה ג'ורג'יה רוברטס כי קיימו יחסי מין, הוא בכלל סעד עם בתו הנסיכה ביאטריס
מערכת כאן חדשות
17 בנובמבר 2019
01:35

הנסיך הבריטי אנדרו מגיב בפעם הראשונה על קשריו עם עבריין המין ג'פרי אפשטין ששם קץ לחייו בקיץ. בריאיון לרשת בי-בי-סי ששודר הלילה (שבת) הודה הדוכס מיורק כי אכזב את קרוביו.

בשנת 2010, כשנתיים לאחר שאיל ההון האמריקני הורשע בהדחת קטינה לזנות, צולם אפשטין בצוותא עם הנסיך אנדרו. לדבריו, הוא הלקה עצמו על כך מדי יום ביומו. "זה לא דבר שמתאים לחבר במשפחת המלוכה", הדגיש בריאיון.

הנסיך הכחיש בתוקף את דבריה של וירג'יניה רוברטס הטוענת שאפשטין אילץ אותה לקיים יחסי מין עם הדוכס מיורק שלוש פעמים בשנת 2001, כשהייתה בת 17, בתמורה לסכום גבוה של כסף. "אני יכול לומר באופן חד-משמעי שזה מעולם לא קרה", אמר הנסיך למראיינת. לדבריו, הוא לקח את אחת מבנותיו, הנסיכה ביאטריס, לאכול פיצה באחד המועדים בהם טענה רוברטס שקיים עמה יחסי מין.

בריאיון הציגה המראיינת לנסיך תמונה בה הוא מופיע לצד רוברטס כשידו מונחת על מותניה. הנסיך פקפק במהימנות הצילום ואמר שהוא מתקשה להאמין שאכן מדובר בידו.

מוקדם יותר דיווחה רשת סי-אן-אן כי לאחד מהעובדים בבית הכלא שבו נמצאה גופתו של אפשטין, הוצע הסדר טיעון בפרשה. לפי הדיווח, העובד, ששהה בבית הכלא בזמן מותו של המיליארדר, סירב להצעה.

הנסיך אנדרו הוא ילדה השלישי של המלכה אליזבת השנייה. אנדרו בן ה-59, הוא השמיני בסדר הירושה לכתר הבריטי. בין השנים 1986 ל-1996 היה נשוי לשרה פרגוסון, הדוכסית מיורק. לזוג לשעבר שתי בנות: הנסיכה ביאטריס בת ה-31 והנסיכה יוג'יני בת ה-29.