נתיב התחבורה השיתופי, בחודש שעבר
צילום: פלאש 90

הלילה: שינויים בשעות פעילות "נתיב פלוס"

נתיב התחבורה השיתופי יהיה פתוח בין השעות 22:00 בלילה ל-06:00 בבוקר לנהגים שאינם מסיעים נוסעים. למרות הביקורת על הפרויקט, במשרד התחבורה מתכננים להקים בקרוב נתיב נוסף מהסוג הזה באזור הערים חולון ובת-ים
שרון עידן
16 בנובמבר 2019
23:30

הלילה יכנסו לתוקפם שינויים בשעות הפעילות של פרויקט "נתיב פלוס" בכביש החוף ובנתיבי איילון. כך פורסם אתמול (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. מהלילה יוכלו נהגים שאינם מסיעים נוסעים לנהוג בנתיב התחבורה השיתופי להשתמש בנתיב בין השעות 22:00 בלילה ל-06:00 בבוקר. עד היום לא ניתן היה לנסוע בנתיב אם הנהג לא מסיע ברכבו את מספר הנוסעים הנדרש. האיסור היה בתוקף 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע.


על רקע המהלך נשמעות ביקורות לפיהן בשעות המדוברות נתיב התחבורה ריק מנהגים גם כך ושניתן היה להקדים את האפשרות לנהוג בו בלי נוסעים ברכב בשעתיים ואפילו שלוש שעות. ייתכן שבמשרד התחבורה שוקלים לאפשר את המהלך הזה בקרוב.

היום ייפתח גם חניון "חנה וסע" בחדרה ובו 400 מקומות חנייה, שנועד לשמש את הנוסעים בנתיב התחבורה השיתופי. בנוסף, למרות השינויים הפוטנציאליים הנשקלים, במשרד התחבורה מתכננים בחודשים הקרובים להקים נתיב תחבורה שיתופי נוסף באזור בת-ים וחולון. לפני שבועיים החלה גביית קנסות בגובה 500 שקלים מנוסעים שנתפסו נוסעים לבדם בנתיב.