ארכיון רשות השידור
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הקלטות נדירות ונאומים היסטוריים: אושרה הקמת מרכז לתולדות התקשורת הישראלית

המקום יהווה בית להיסטוריה התקשורתית בארץ ויוצגו בו נכסי צאן ברזל ששודרו. המרכז יוקם במתחם קול ישראל הישן בתל אביב. בין השאר יוצגו בו מערכת ההפעלה של "שירים ושערים", האולפן שבו הקליט ראש הממשלה לוי אשכול ואוסף תקליטים ייחודי
שני נחשוני
17 בנובמבר 2019
13:31

הממשלה אישרה היום (ראשון) את הקמת מרכז מורשת לתולדות התקשורת הציבורית בישראל. במקום יוצגו נכסי צאן הברזל של התקשורת הישראלית לדורותיה. הוא יהווה בית להיסטוריה התקשורתית של ישראל ויכלול נאומים היסטוריים, הקלטות נדירות ותוכניות מיתולוגיות.

המרכז יוקם במתחם קול ישראל הישן הממוקם ברחוב ליאונרדו דה וינצ'י בתל אביב. את המהלך, שקיבל את ברכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יובילו השרים אופיר אקוניס וזאב אלקין. יחד איתם עובדים על הפרויקט בשיתוף פעולה עיריית תל אביב-יפו ולשכת העיתונות הממשלתית.

בין היתר יוצג במקום האולפן שבו הקליט ראש הממשלה לוי אשכול, וישדר את נאום הגמגום המפורסם טרם מלחמת ששת הימים. כמו כן יוצגו אוסף תקליטים ייחודי של טוני פיין "מחדש, חדיש ומחודש", מערכת ההפעלה של התוכנית "שירים ושערים", קטעי וידאו ושמע נדירים של לשכת העיתונות הממשלתית ועוד.

בהצעת המחליטים עליה הצביעו השרים הבוקר נכתב: "בשל עבודות התשתית להקמת מגדלים באזור, קיימת דחיפות לקידום תכנית שימור הנכסים הקיימים של רשות השידור ומניעת פגיעה בהם. מדובר בפרויקט בעל חשיבות לאומית וציבורית מוכרת ומוכחת, בעל ערכיות גבוהה למורשת השידור הציבורי במדיות השונות, ומהווה נדבך חשוב בעיצוב ההיסטוריה של ישראל הצעירה והצומחת".