סרט סעודי

סרט סעודי יפתח את הפסטיבל לסרטי נשים בירושלים

"The Perfect Candidate" עוסק בשינויים החברתיים העוברים על נשים בממלכה
שני נחשוני
17 בנובמבר 2019
18:24

"The Perfect Candidate", זוכה פרס חבר השופטים בפסטיבל ונציה, יפתח את הפסטיבל הראשון לסרטי נשים בירושלים שיערך בין התאריכים 16-19 בדצמבר. זהו סרטה השני של הבמאית הסעודית הייפא אל מנסור, לאחר ״וואג׳דה״ עטור השבחים, שהיה הסרט הראשון באורך מלא אשר צולם והופק בערב הסעודית.

״וואג׳דה״ זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל ונציה 2012 והיה נציג ערב הסעודית באוסקר. ב- "The Perfect Candidate" ממשיכה הבמאית לעסוק במורכבות החברתית אשר חוות נשים סעודיות, על רקע השינויים התרבותיים במדינה. עלילתו מספרת על רופאה סעודית, אשר מחליטה לרוץ לראשות המועצה המקומית ומתמודדת עם התגובות של סביבתה. הסרט יוקרן בטקס הפתיחה של הפסטיבל, אשר ייערך במעמד ראש העיר ירושלים משה לאון.

לאורך הפסטיבל יתקיימו הקרנות סרטים אשר ילוו בשיח עם היוצרות על חוויות היצירה של נשים בתעשייה, פאנל בנושא שינוי מעמד הבמאית לאורך השנים לרגל 50 שנים לסרט הישראלי עלילתי הראשון אשר בוים על ידי אישה, טקס הענקת אות הוקרה ליוצרת מוערכת, הקרנת סרטים במזרח העיר ובשכונות השונות, אסופה ראשונה מסוגה של סרטי אנימציה בבימוי יוצרות ישראליות מובילות ופאנל מקצועי לשילוב יוצרות חרדיות בתעשיית הקולנוע הישראלית.