מנגיסטו והורי הדר גולדין
צילום: פלאש 90

משפחת מנגיסטו: נתניהו ביטל פגישה איתנו אך נפגש עם משפחת גולדין

בצל הביקורת, גורמים בלשכת ראש הממשלה מסרו כי הפגישה תיערך ביום חמישי • נתניהו נפגש היום עם משפחת גולדין והבטיח שלא תהיה הסדרה עם עזה בלי השבת החיילים • שמחה גולדין אמר בריאיון לכאן רשת ב: "כבר קיבלנו את ההבטחה הזאת לפני שנה. לצד ההבטחות אין לנו בשורה טובה"
איציק זוארץ
17 בנובמבר 2019
18:59

משפחתו של אברה מנגיסטו, המוחזק בשבי חמאס, תקפה היום (ראשון) את החלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לדחות את הפגישה עימם בלי שנקבע מועד חלופי בזמן שהתקיימה פגישה עם משפחת גולדין. "משפחת מנגיסטו הופתעה לגלות זאת כי אתמול הודיעו לה שהפגישה עם ראש הממשלה נדחתה, ללא הצעת מועד חדש. מסתבר שהדחייה היתה רק עבור מנגיסטו", ציינו המשפחה בהודעה לעיתונות.

עוד הוסיפה המשפחה: "מה שביבי לא מעז לעשות למשפחות גולדין ושאול, לבטל איתם פגישה ברגע האחרון, אין לו בעיה לעשות מול משפחת מנגיסטו". בצל הביקורת של משפחת מנגיסטו, גורמים בלשכת ראש הממשלה מסרו כי הפגישה תיערך ביום חמישי הקרוב.

בתוך כך, משפחת גולדין אמרה היום לאחר הפגישה עם ראש הממשלה כי הוא הבטיח שלא תהיה הסדרה מול עזה ללא השבת החיילים וכי ישראל לא תעביר גופות נוספות לעזה עד השבתם. בריאיון לרן בנימיני וזאב קם בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב הוסיף שמחה גולדין, אביו של הדר: "כבר קיבלנו את ההבטחה הזאת לפני שנה. לצד ההבטחות אין לנו בשורה טובה". 

בתחילת החודש הביע שמחה גולדין חוסר אמון במתאם השבויים והנעדרים של ראש הממשלה, ירון בלום, זאת לאחר שטען כי  משפחת גולדין עודכנה על החזרת גופתו לעזה של פלסטיני שחיבל בגדר המערכת. שמחה טען: "כשאומרים לנו 'יש החלטת קבינט שלא מחזירים גופות' וכן מחזירים, ואנחנו הולכים לבג"ץ וזוכים, אז אומרים לנו טוב נקים מנגנון, אך המנגנון עובד הפוך ממה שצריך, אז אנחנו מגייסים את הילדים שלנו לצה"ל? המתאם מתראיין ברדיו ומשקר, אז אתה רוצה שיהיה לי אמון בו?".