פגישת בני גנץ והנשיא ראובן ריבלין
צילום: מארק ניימן לע"מ

ריבלין דחק בגנץ: ותר על האפשרות להקים ממשלת המיעוט

לפי גורמים המעורבים בפגישה בין השניים הנשיא דבק באפשרות של אחדות. זאת לטענתו בגלל שממשלת מיעוט לא תוכל לאחות את הקרע בחברה הישראלית
זאב קם
18 בנובמבר 2019
07:38

נשיא המדינה ראובן ריבלין הביע התנגדות לאפשרות של הקמת ממשלת מיעוט בפגישתו עם יושב ראש כחול לבן בני גנץ לפני יומיים, כך פורסם הבוקר (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. לפי גורמים המעורים בפגישה ריבלין דחק בגנץ שלא לבחור באפשרות הזו להקמת הממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת מבחוץ.

לפי הגורמים, הרקע להתנגדות הנשיא אינה נובעת מהתנגדות לשיתוף הרשימה המשותפת אלא מתוך הבנה שממשלת מיעוט לא תוכל לתפקד ולא תוכל לאחות את הקרע בחברה הישראלית. כך שריבלין המשיך לדבוק ברעיון ממשלת האחדות ודחק בגנץ לקדם אותה. לאור התנגדות הנשיא ספק רב אם גנץ ימשיך לקדם אפילו למראית עין את אפשרות ממשלת המיעוט.

מלשכתו של גנץ נמסר שאינם מתייחסים לפגישה עם הנשיא. ומלשכת הנשיא נמסר שהם אינם מתייחסים לפגישות שנערכות בארבע עיניים.

כמו כן, יושב ראש המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ התייחס למאמצי הרכבת הממשלה ואמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "מה שהתנפץ לחלוטין אמש זה הפנטזיה של ממשלת אחדות של כחול לבן עם הליכוד. הרעיון ללכת לבחירות שלישיות רק כי לנתניהו לא מסתדר לפנות את בלפור, גם זאת מחשבה בלתי נתפסת. אני חושב שגנץ צריך להקים ממשלת מרכז-שמאל ולצאת לדרך חדשה"