כיפת ברזל ברמת הגולן, ארכיון
צילום: באסל עווידאת, פלאש 90

ארבע רקטות שוגרו לעבר הגולן ויורטו, דיווחים על תקיפה באזור דמשק

תושבים בצפון הגולן דיווחו על שמיעת פיצוץ כתוצאה מהיירוטים. אין נפגעים. ערוץ "אלערביה": ההערכות הן שכוח איראני הוא ששיגר את הרקטות. במקביל, דיווחים סוריים על תקיפה באזור נמל התעופה של דמשק. המועצות האזוריות בצפון הודיעו לתושבים כי על המשך שגרה מלאה, הלימודים יתקיימו כסדרם
רובי המרשלג, כרמלה מנשה וגל ברגר
19 בנובמבר 2019
05:08

ארבע רקטות שוגרו לפנות בוקר (שלישי) משטח סוריה לעבר אזור הגולן ויורטו על ידי סוללת כיפת ברזל. קודם לכן הופעלו אזעקות ביישובים בצפון רמת הגולן ובכמה ישובים באצבע הגליל. תושבים בצפון הגולן דיווחו על שמיעת פיצוץ כתוצאה מהיירוטים. לא דווח על נפגעים, נזק או נפילות בשטחנו.

בערוץ "אלערביה" דווח כי ההערכות הן שכוח איראני הוא ששיגר את הרקטות. המועצות האזוריות גולן והגליל העליון הודיעו לתושבים על המשך שגרה מלאה כשהלימודים במוסדות החינוך יתקיימו כסדרם. 

במקביל, כלי תקשורת רשמיים בסוריה דיווחו על קולות נפץ שנשמעו ליד נמל התעופה הבינלאומי של דמשק, ייתכן שמדובר בתקיפה של צה"ל במקום. סוכנות הידיעות הרוסית "ספוטניק" דיווחה כי מערכות ההגנה הסוריות הופעלו כדי להדוף מספר טילים שנורו מאזור משולש הגבולות סוריה-לבנון-ישראל. על פי הדיווח, הטילים כוונו לעבר יעדים צבאיים סוריים באזור דמשק והצבא הסורי הצליח ליירט מספר טילים.

האזינו לשידור בכאן רשת ב:

לפני שבוע נהרגו שני חיילים בצבא סוריה בתקיפה סמוך לשגרירות לבנון בדמשק שיוחסה בתקשורת הסורית לישראל. תשעה נוספים נפצעו. התקיפה בוצעה באזור בניין אזרחי בשכונת אל-מזה בקרבת השגרירות. לפי דיווחים בסוריה, המתקפה נועדה לפגוע באכרם אל-עג'ורי, יד ימינו של מנהיג הג'יהאד האיסלמי, זיאד נחאלה, שנמצא בקשר ישיר עם הזרוע הצבאית של ארגון הטרור ברצועת עזה.

הירי לצפון מגיעות על רקע השקט המתוח בגזרה הדרומית. במהלך סבב הלחימה שהחל ביום שלישי האחרון לפנות בוקר בחיסולו אבו אל-עטא, נורו אל עבר ישראל לפחות 450 רקטות. אזעקות נשמעו גם באזור גוש דן והשפלה. ביום חמישי האחרון, אחרי כמה סבבי ירי נוספים לעבר ישראל ותקיפות של צה"ל ברצועה, נכנסה לתוקפה הפסקת האש. על אף הפסקת האש, הירי מעזה לעבר ישראל המשיך, כולל ירי על באר שבע בין שישי לשבת - מה שהוביל לתקיפות נוספות של צה"ל בעזה.

למרות התקיפות: הבסיס האיראני בגבול סוריה-עיראק בשלבי בנייה מתקדמים

אמש נחשפו תמונות לוויין המעידות כי איראן ממשיכה בבניית הבסיס הצבאי "אימאם עלי" בגבול סוריה-עיראק ומעבר הגבול האיראני באלבוכמאל שבעיראק. בצילומים של חברת "אימג'סאט אינטרנשיונל" (ISI) שפורסמו ברשת "פוקס" ניתן לראות כי שלבי הבנייה מתקדמים לקראת הפיכתו למבצעי של הבסיס, בו בוצעו בספטמבר שתי תקיפות שמיוחסות לישראל.


אחד המבנים המרכזיים שנבנו בבסיס "אימאם עלי" שבאזור אלבוכמאל בגבול סוריה-עיראק, 17.11.19. צילום: (ImageSat International (ISI

השר יואב גלנט, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, הזהיר אמש בכנס סוכני ביטוח באילת כי איראן נמצאת מרחק קצר מיכולת גרעינית וכי "אנחנו צריכים להיות מוטרדים". עוד הוא אמר כי הוא מעריך ש"השלב הבא בדרך הפעולה האיראנית יהיה נסיון להקריס את ירדן, שיש לה גבול של 400 קילומטרים עם ישראל".