תלמידים, ארכיון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

דוח: תוכנית "חוג לכל ילד" בצפון הצליחה, אז למה היא הופסקה?

על אף הצלחת התוכנית בשנת הלימודים שעברה, מחסור של שישה מיליון שקלים בחלק מהרשויות המקומיות מונע את הפעלתה • מנכ"ל משרד החינוך: "אני מעריך שנמצא פתרון לעניין"
לירן כוג'הינוף
21 בנובמבר 2019
06:40

דוח פנימי של משרד החינוך מגלה כי על אף הצלחת תוכנית "חוג לכל ילד" בצפון, קשיים תקציביים מונעים ממנה לפעול השנה בכל היישובים. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

דוח של הרשות הארצית למדידה והערכה במשרד החינוך מגלה כי יותר מ-33 אלף תלמידים בצפון הארץ היו בשנת הלימודים הקודמת בחוג אחר הצוהריים. הרבה יותר ממה שציפו במשרד החינוך. מדובר ב-110% מפוטנציאל ההרשמה אליו נערך המשרד.

על פי הדוח, האוכלוסיות החלשות אימצו בברכה את המודל של חוג במחיר סמלי של עשרה שקלים בלבד לחודש. יותר ממחצית מהתלמידים בחברה הערבית בצפון השתתפו בשנה שעברה בחוג אחרי שעות הלימודים, כך גם בחברה הדתית.

אמש חשף נציג משרד החינוך בוועדת הכספים שבגלל מחסור של שישה מיליון שקלים ברשויות המקומיות המדורגות במצב סוציו-אקונומי שש עד עשר התוכנית לא החלה השנה. גבי נעמן, ראש מועצת שלומי סיפר כי 300 ילדים ביישוב לא הולכים כבר לחוגים. "לא יעלה על הדעת שמדינת ישראל אטומה ל-300 ילדים בשלומי", אמר נעמן.

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך, אמר לכאן רשת ב בתגובה: "היות ואנחנו נמצאים בתקופת בחירות – לא ניתן לחדש את אישור הממשלה לטובת האוכלוסייה הזאת. הכנו מחדש תוכנית למספר שנים. בהיעדר תקציב אי אפשר לאשר החלטות ממשלה – אבל נותרה יתרת תקציב, אני מעריך שנמצא פתרון מהר לעניין".