תקיפה בדמשק, ארכיון

מרכז המעקב הסורי: ישראל תקפה בדרום דמשק

באזור שהותקף פועלות מיליציות פרו-איראניות וחיזבאללה. השר סמוטריץ': מערכת הביטחון עוקבת אחר המתרחש בסוריה, בלבנון ובעיראק
משה ברקוביץ'
19 בנובמבר 2019
09:46

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח היום (שלישי) כי הפיצוצים שנשמעו לפנות בוקר בדמשק לאחר ירי הרקטות על הגולן נגרמו מתקיפה ישראלית בדרום העיר. לפי הדיווח, מערכות הנ"מ הסוריות יירטו כמה מחמשת הטילים שנורו למקום. לא ידוע על נפגעים או על נזק. בהודעת מרכז המעקב צוין כי באזור שהותקף פועלות מיליציות פרו-איראניות וחיזבאללה.

"מערכת הביטחון עוקבת מאוד מקרוב על מה שמתרחש בסוריה, בלבנון ובעיראק", הגיב הבוקר שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לאירועים בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב. לדבריו, נעשים הרבה צעדים כדי למנוע היווצרות איום אסטרטגי מסוכן בזירת הצפון. השר סמוטריץ' הוסיף כי "מי שיעשה אחד ועוד אחד יבין לא מעט תהליכים שהתרחשו בשבועות האחרונים בהקשר הביטחוני במדינת ישראל".

האזינו לריאיון המלא עם השר בצלאל סמוטריץ' בכאן רשת ב

גם שר החוץ ישראל כ"ץ התייחס לשיגור הרקטות בצפון בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. השר כ"ץ אמר כי "המאבק מול איראן וגופים שפועלים בכל המרחב הצפוני והדרומי מתקיימת כל הזמן". לדברי שר החוץ "אנחנו מקדמים מדיניות של הסרת איומים מעל מדינת ישראל ופועלים לפי המדיניות הזו".

האזינו לריאיון המלא עם השר ישראל כ"ץ בכאן רשת ב

לפנות בוקר שוגרו ארבע רקטות משטח סוריה לעבר אזור הגולן ויורטו על ידי סוללת כיפת ברזל. קודם לכן הופעלו אזעקות ביישובים בצפון רמת הגולן ובכמה ישובים באצבע הגליל. לא דווח על נפגעים, נזק או נפילות בשטחנו. בערוץ "אלערביה" דווח כי ההערכות הן שכוח איראני הוא ששיגר את הרקטות.