אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

גננת וסייעת נעצרו בחשד לאלימות בגן פרטי בשפלה

מעצרן של מאיה דוידוב, גננת בת 44 וסבטלנה צ'רשני, בת 49, הוארך בשלושה ימים. הגננת שיתפה פעולה עם החוקרים
הדס גרינברג ואיתי שיקמן
19 בנובמבר 2019
10:16

המשטרה עצרה את מאיה דוידוב, גננת בת 44 ואת סבטלנה צ'רשני, בת 49, ששימשה הסייעת שלה, בחשד לאלימות כלפי פעוטות וילדים עד גיל 4 והזנחתם בגן פרטי בשפלה. בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (שלישי) בשלושה ימים את מעצרן. הסייעת צ'רשני חשודה בטלטולם של פעוטות. בידי המשטרה נמצאים צילומים ממצלמות אבטחה מהגן. הגננת שיתפה פעולה בחקירתה. 

בתחילת החודש הוגש כתב אישום נגד שתי מטפלות בפעוטון בחיפה בגין התעללות בקטין ותקיפה. בכתב האישום פורטו 15 מעשים אלימים המיוחסים לשתיים אשר נעשו לכאורה בסוף חודש מארס בפעוטון שבו עבדו בשכונת נווה שאנן, בפרק זמן של יותר משעתיים שבהן שהו לבד עם פעוטות בני פחות משנה.

בחודש יולי הוגש כתב אישום נגד הגננת כרמל מעודה בגין התעללות בקטין או חסר ישע ותקיפת קטין או חסר ישע. כתב האישום כלל 18 אישומים קשים שמתייחסים ל-11 פעוטות בגן "בייבי לאו" בראש העין.

עורך הדין אהרון מלכה שמייצג את הגננת מאיה דוידוב, מסר לכאן חדשות: "מרשתי גננת ותיקה, אהובה ומוערכת שמעולם לא הוטל בה דופי. כאישה נורמטיבית, מרשתי שיתפה פעולה עם חוקרי המשטרה והכחישה את החשדות המיוחסים לה. אני מציע להתאזר בסבלנות בטרם פוגעים בשמה הטוב של מרשתי, שכן אני סמוך ובטוח שבסיום החקירה ינוקה שמה והחשדות יתפוגגו".