בית החולים שער מנשה
צילום: RickP, מתוך ויקיפדיה

מאושפז בביה"ח שער מנשה: עובדים תקפו אותי מינית

לדבריו, לאחר שדיווח לאנשי צוות בכירים במחלקה הוא נלקח לחדר קשירה ונקשר בארבעת גפיו. האם: "מצבו הוחמר מאז הגשת התלונה. אין לו מים לשתות". משרד הבריאות: מצלמות האבטחה שבחדרו נבדקו, אין עדות למעשים
דקלה אהרן שפרן
19 בנובמבר 2019
11:57

מטופל שמאושפז בבידוד ממושך בבית החולים שער מנשה התלונן כי עובדים במוסד תקפו אותו מינית פעמיים בשנתיים האחרונות וכי לאחר שדווח לאנשי צוות בכירים במחלקה, הוא נלקח לחדר קשירה ונקשר בארבעת גפיו. מהמשטרה נמסר כי עם קבלת התלונה נפתחה חקירה. אימו של המטופל, קובי (שם בדוי), אמרה היום (שלישי) לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב כי מצבו של בנה, שמוחזק בבידוד, הוחמר מאז שהגיש את התלונה.

האזינו לדיווח המלא בכאן רשת ב

לדברי האם, בנה סיפר לה שהותקף לפני כחודש: "היה קשה לו לספר. הוא הגיש תלונה (במשטרה) ביום רביעי האחרון". האם סיפרה כי כשהגיעה לבקר את בנה לאחר שהגיש את התלונה, אח מצוות המקום מסר לה שלא תוכל לבקר כי לדבריו "הוא נהיה מסוכן". לדבריה: "פתאום הוא הפך למסוכן, חמש שנים אני נכנסת אליו לחדר, הוא לא היה מסוכן מעולם. פתאום עכשיו כן".

בהמשך לדברי האח, סיפרה האם: "ביקשתי לדבר עם רופא. הגיע רופא תורן ששאל אותי 'למה לא מכניסים אותך? את יכולה להיכנס, אני לא יודע למה הוא נמצא כאן, למה מחזיקים אותו כאן'. הרופא אמר לי בפירוש שהוא מכיר את הבן שלי ושהוא לא יודע למה מחזיקים אותו. אמרתי לו למה הוא לא כותב את זה? והוא ענה לי 'אני בסך הכול רופא תורן'". לבסוף, סיפרה האם, הותר לה לראות את קובי.

עוד טענה האם שמצבו של בנה החמיר מאז שהגיש את התלונה במשטרה: "לקחו לו את השמפו, הוא מתקלח רק כשאני מגיעה לשם. לקחו לו את הסיגריות. הוא הפך לדמות שקופה, אף אחד לא מדבר אתו. בתנאים האלה הוא כלוא בבידוד. יתרה מכך, גם ללא מים, אין לו מי שתיה. כשהגעתי הבאתי כ-20 בקבוקי שתייה כי אני יודעת שאין לו מים לשתות". האם סיפרה שמצבו של קובי החמיר מאז שהמקרה על התנאים בו הוא מוחזק פורסם, והחמיר אפילו יותר מאז שהגיש את התלונה במשטרה.

ממשרד הבריאות נמסר: "המטופל מאושפז במשך ארבע שנים וחצי באשפוז כפוי עקב אלימותו הקשה כלפי מטופלים וכלפי הצוות. תלונותיו על תקיפות מיניות תועדו ברשומות הרפואיות בזמן אמת ונבדקו על ידי הנהלת בית החולים. בחדרו יש מצלמות אבטחה ובדיקתן לא העלתה כל עדות לפגיעה מינית מצד איש מהצוות. משרד הבריאות דחה את הטענה שנקשר בתגובה לתלונותיו ואומר כי בבית החולים אין מגבילים מטופלים בשל תלונות מכל סוג".