סלומון טקה

הירי בסלומון טקה | השוטר היורה יואשם בגרימת מוות ברשלנות

כפי שפורסם בכאן חדשות: הפרקליטות ומח"ש הודיעו הבוקר לבני משפחת טקה על החלטתם. בשעות האחרונות הפרקליטות פרסמה סרטון הממחיש את תיאור האירוע
תמר אלמוג
19 בנובמבר 2019
12:22

הירי בסלומון טקה: פרקליטות המדינה והמחלקה לחקירות שוטרים הודיעו הבוקר (שלישי) למשפחתו של סלומון טקה כי החליטו להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד השוטר שירה בטקה בגין גרימת מוות ברשלנות. הצדדים נפגשו במשרד המשפטים בירושלים בנוכחות אחד המשנים לפרקליט המדינה.

מהפרקליטות ומח"ש נמסר בנוגע להחלטה כי "בחינה מדוקדקת של התיק הביאה את למסקנה כי קצין המשטרה החשוד גרם ברשלנות למותו של טקה. רשלנותו באה לידי ביטוי בעיקר בכך שביצע ירי לעבר האספלט ולא הסתפק בירי אזהרה באוויר לצורך נטרול הסכנה שבפניה עמד, והכל בניגוד לפקודות ולנהלי המשטרה בנוגע לירי".


הפרקליטות פרסמה בשעות האחרונות סרטון בפייסבוק שמתאר את זירת הירי בסלומון טקה. בהודעת הפרקליטות ומח"ש שפורסמה בנושא נכתב: "אין תיעוד של אירוע הירי עצמו, אף לא במצלמות הסמוכות, אלא רק של הרגעים שלפני הירי ולאחריו – ההליכה לעבר זירת הירי והמנוסה לאחר הירי, שתועדו במצלמות של הבתים הסמוכים לזירת הירי עצמה. למען הסר ספק נעשתה פניה גם לעיריית חיפה ונבדקו כל המצלמות הרלוונטיות באזור, אך הבדיקה לא העלתה ממצאים נוספים".

מוקדם יותר היום, התייחס עו"ד ציון אמיר המייצג את משפחת טקה לדיווח כי השוטר לא יועמד לדין בגין הריגה ואמר שבני המשפחה מאוכזבים. עו"ד אמיר הוסיף שאם יחשבו שההחלטה אינה סבירה לא יהססו לעתור לבג"ץ. בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר עו"ד אמיר כי יש להמתין עד שיתקבלו חומרי החקירה, והחלטת הפרקליטות תיבחן.

האזינו לריאיון המלא  בכאן רשת ב

בהתייחס לשאלה אם החלטת מח"ש צפויה להוציא את יוצאי אתיופיה לרחובות למחות נגד ההחלטה, אמר: "המשפחה גילתה עד היום איפוק רב. ההורים והמשפחה נהגו באצילות נפש, אני לא מגזים. לגבי העדה האתיופית והפעילים - הם לא פועלים על פי הוראות המשפחה. אני חושש לנוכח מה שהיה בעבר שהחלטה כזאת עלולה להתקבל בתגובה ציבורית קשה וחריפה".