עופר גולן ויונתן אוריך, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נדחה ערעור יועצי נתניהו: החיפוש בטלפונים הניידים אושר

יישום ההחלטה נדחה עד תחילת החודש הבא כדי לאפשר בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון
תמר אלמוג
19 בנובמבר 2019
14:46

חקירת הטרדת עד המדינה שלמה פילבר: בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה (היום) את ערעורם של  יועצי ראש הממשלה, יונתן אוריך ועופר גולן, ואישר למשטרה לבדוק את הטלפונים הניידים שלהם. זאת, במסגרת חקירת החשדות להטרדת עד המדינה בתיק 4000 שלמה פילבר. יישום ההחלטה נדחה עד תחילת החודש הבא כדי לאפשר לבאי כוחם של היועצים לבקש רשות ערעור לבית המשפט העליון.

שופט בית המשפט המחוזי אברהם היימן אמר: "ככל שבחנתי את החלטת השלום לא מצאתי בה טעות. לו המקרה היה מגיע לפתחי כפי שהגיע לשם לא הייתי מחליט אחרת. נמצא כי לפני החוקרים היה חשד סביר לביצוע העבירה על ידי החשודים וכי בניידים חומר הקשור לביצוע העבירה". השופט הוסיף כי יש בסיס לקביעה שסיכול החיפוש בניידים יש בו כדי לפגוע בחקירה.

לפני כשבועיים הגישו אוריך וגולן ערעור לבית המשפט המחוזי על ההחלטה להורות על חיפוש במכשירים. "אסור לבית המשפט להכשיר את חטאי המשטרה", אמרו עורכי הדין. בערעור נטען כי המשטרה "פעלה באופן לא חוקי גם ביחס לטלפונים של מעורבים נוספים בפרשה, נוסף לגולן ואוריך".

בסוף החודש שעבר אישר שופט בית משפט השלום בתל אביב עלאא מסארווה למשטרה לבצע "חיפוש כירורגי" בטלפונים תחת פיקוח משפטי צמוד. לפי החלטת השופט, את החיפוש בטלפונים יבצע חוקר שלא שייך ליחידה החוקרת את החשדות, והתוצאות יובאו לעיון בית המשפט בלבד, שיחליט על המשך ההליך.