גפני וליברמן
צילום: פלאש 90

גפני בתגובה לליברמן: "לא זוכרים אנטישמיות כזאת בכנסת – גם לא מטיבי"

סיעת יהדות התורה התכנסה לישיבה בעקבות דבריו של ליברמן • סגן שר הבריאות ליצמן: "היינו עדים היום למופע אימים מביש ומכוער" • יו"ר יהדות התורה: "אתה מושחת. מי אתה? אפס"
זאב קם ויערה שפירא
20 בנובמבר 2019
14:52

"אנחנו לא זוכרים אנטישמיות כזאת בכנסת ישראל, אפילו לא מאחמד טיבי": כך אמר היום (רביעי) יו"ר יהדות התורה משה גפני בתגובה לנאומו של אביגדור ליברמן בכנסת מוקדם יותר. כאמור, יו"ר ישראל ביתנו תקף את החרדים, ואמר: "הסכנה המיידית, המוחשית, זאת הקואליציה האנטי-ציונית. הרשימה הערבית המשותפת היא באמת גיס חמישי. לצערי גם המפלגות החרדיות הופכות יותר ויותר למפלגות אנטי-ציוניות. וגם פה שיפסיקו לבלבל את המוח שמדובר בשוליים".


גפני אמר בישיבה מיוחדת של יהדות התורה כי הוא ייבחן משפטית כיצד אפשר לפעול נגד ליברמן: "ליברמן כשל לחלוטין בכל התקופה האחרונה. הוא רוצה להוביל אותנו לבחירות בפעם השלישית. הוא גורם נזק למדינה והוא לא יודע איך לצאת בכבוד. הוא צריך לעזוב את המערכת הפוליטית". עוד אמר כי לדעתו ליברמן צריך לשבת בכלא וכי מדובר באדם אנטישמי: "האיש הזה פשוט אנטישמי. אנטישמי ממש. מה הוא רוצה מילדי ישראל החרדים?".

בסיום דבריו הוסיף לתקוף אותו בחריפות, ואמר: "האיש המושחת הזה יודע בכלל על מה אנחנו עובדים? איך הוא לא מתבייש. מי אתה? אפס". גם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס לדברים בפתח ישיבת הסיעה: "היינו עדים היום למופע אימים מביש ומכוער שהנפיק איווט ליברמן. רצוף בשקרים, מלא בורות ושנאה, שלא היה מבייש את גדולי שונאי הדת ומסורת ישראל מכל הזמנים. לצערי ניתן לומר שהאנטישמיות התגלתה היום מחדש".

ליצמן הביע חשש מהדברים והוסיף: "אני קורא למנהיגי הציבור בישראל לקחת אחריות לפני שנגיע למצב בו חרדים ייפגעו כתוצאה מההסתה הקשה והמכוערת של ליברמן".