התיאטרון הלאומי הבימה, ארכיון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"מבקשים את זכותנו להתפרנס בכבוד": מחאת עובדי תיאטרון הבימה עולה שלב

אמש בתום ההצגות שעלו על הבמה, פנו השחקנים לקהל בבקשה לתמוך במאבקם לתשלום משכורותיהם. השחקנים קראו לשרת התרבות רגב ולשר האוצר כחלון להעביר את התקציב המגיע לתיאטרון בחוק
שני נחשוני
21 בנובמבר 2019
00:07

מחאת שחקני התיאטרון הלאומי "הבימה" עולה שלב. אמש (רביעי) בתום ההצגות השונות פנו השחקנים לקהל בבקשה לתמוך במאבקם על משכורותיהם וקראו לשרת התרבות מירי רגב ולשר האוצר משה כחלון לפתור את המשבר בדחיפות.

בטקסט שהקריאו נציגי השחקנים בסוף ההצגות "זרים מושלמים" ו"גבעת חלפון אינה עונה" נאמר כי "למרות הבטחות חוזרות ונשנות של שרת התרבות ושר האוצר, לא הועברו לתיאטרון כספי הסיוע שהובטחו לה על ידם". "החודש לא הועבר על ידי המשרדים התקציב השוטף המגיע לתיאטרון על פי חוק", אמרו השחקנים והוסיפו כי בעקבות זאת אף אחד מהשחקנים ועובדי התיאטרון לא קיבלו החודש את משכורותיהם.


"אנחנו מבקשים את התמיכה שלהם במאבק שלנו כדי שנוכל להמשיך ולעשות את הדבר שאנחנו הכי אוהבים - לעלות על הבמה כל ערב, להצחיק ולרגש אתכם", אמרו השחקנים מאיה מעוז וטוביה צפיר. "אנחנו מבקשים רק את זכותנו להתפרנס בכבוד ולהביא משכורת הביתה אל המשפחה שלנו", סיכמו.

בראשית השבוע הכריזו עובדי התיאטרון על סכסוך עבודה, על רקע טענות להלנת שכר ופגיעה בתנאיהם הסוציאליים. שחקני ועובדי התיאטרון הודיעו כי אם לא יענו דרישותיהם בתוך 14 יום, התיאטרון יושבת. את מאבק השחקנים מוביל ארגון השחקנים בישראל - שח"ם.