בני גנץ
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גנץ לגורמי אכיפת החוק: "המשיכו ללא פחד"

על רקע התקפותיו של נתניהו, יו"ר כחול לבן פרסם גיבוי והבהיר שימשיך לפעול להקמת ממשלה, למרות שהחזיר את המנדט. "את ההחלטה שלא ניתן להגיע לאחדות עם נתניהו בתנאים הנתונים, קיבלתי אני", כתב בפייסבוק
מיכאל שמש ויערה שפירא
22 בנובמבר 2019
14:53

יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס היום (שישי) להחלטת היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו וגיבה את מערכת אכיפת החוק על רקע התקפותיו של נתניהו. "מבקש לגבות את גורמי אכיפת החוק - המשיכו לעשות את עבודתכם ללא פחד וללא מורא", כתב בחשבון הפייסבוק שלו.

המתנה הגדולה של מנדלבליט לנתניהו | פרשנות

בנושא הכשלון במשא ומתן להקמת קואליציה הבהיר גנץ כי על אף שהחזיר את המנדט לנשיא ראובן ריבלין, ימשיך במאמצים להשיג רוב בכנסת כדי למנוע בחירות שלישיות. "במשא ומתן שניהלתי הייתי נכון לוויתורים, אך לא לוויתור על הבסיס הערכי שבגינו החלטתי להיכנס לפוליטיקה", כתב.

גנץ הוסיף: "את ההחלטות במשא ומתן קיבלתי לאחר התייעצויות מרובות, בראש ובראשונה עם חבריי להנהגת כחול לבן - יאיר, גבי ובוגי. את ההחלטה שלא ניתן להגיע לאחדות עם נתניהו בתנאים הנתונים, קיבלתי אני".

על רקע הכרעת מנדלבליט בתיקי נתניהו, בכחול לבן פנו הבוקר לנתניהו וליועץ בדרישה שנתניהו יתפטר באופן מיידי מתפקידיו כשר. בפניית המפלגה נכתב: ״על פי החלטות בית המשפט העליון בשבתו כבג״ץ, שר המוגש כנגדו כתב אישום לא יוכל להמשיך ולכהן בתפקידו, ולפיכך חלה עליך חובה לסיים לאלתר את תפקידיך השונים כשר בממשלת ישראל״.

שלשום החזיר יו"ר כחול לבן את המנדט להרכבת הממשלה לנשיא ריבלין. בכך למעשה נפתח פרק שלא התרחש מעולם בישראל - 21 הימים שבהם המנדט נמצא בידי הכנסת, וחברי הכנסת צריכים לגייס 61 חתימות לצורך הקמת הממשלה. "לאף ראש ממשלה אין זכות לומר לעם - האינטרסים שלי קודמים לאלה שלכם", תקף גנץ את נתניהו בהצהרה אחרי החזרת המנדט.