ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי המתקפה, נתניהו מבהיר: "נקבל את החלטת ביהמ"ש"

בסרטון בפייסבוק הוסיף נתניהו: מי שיבחר את רה"מ אלה אזרחי ישראל. מוקדם יותר התייחס בני גנץ למתקפה של נתניהו: "מבקש לגבות את גורמי אכיפת החוק - המשיכו לעשות את עבודתכם ללא פחד וללא מורא"
יערה שפירא ויאוב קרקובסקי
22 בנובמבר 2019
17:32

אחרי הנאום התקיף שנשא אתמול בעקבות הגשת כתב האישום נגדו, פרסם היום (שישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו סרטון שבו הבהיר כי התהליך בעניינו "יוכרע בבית המשפט ונקבל את החלטות בית המשפט, על כך אין ספק. תמיד נפעל בסוף לפי שלטון החוק".

המתנה הגדולה של מנדלבליט לנתניהו | פרשנות

לקריאת כתב האישום המלא נגד בנימין נתניהו

"מי שלא פעל לפי החוק, במשטרה ובפרקליטות צריכה להיות בדיקה, זה מה שאמרתי אתמול", המשיך. "מי שיבחר את ראש ממשלת ישראל זה אתם אזרחי ישראל, ולא אף אחד אחר". ייתכן שמשמעות הדברים היא שנתניהו ינסה להביא למערכת בחירות נוספת וינסה למנוע הקמת ממשלה בכנסת הנוכחית.

יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס היום להחלטת היועץ המשפטי לממשלה וגיבה את מערכת אכיפת החוק על רקע התקפותיו של נתניהו. "מבקש לגבות את גורמי אכיפת החוק - המשיכו לעשות את עבודתכם ללא פחד וללא מורא", כתב בחשבון הפייסבוק שלו.

בנושא הכישלון במשא ומתן להרכבת הממשלה הבהיר גנץ כי על אף שהחזיר את המנדט לנשיא ראובן ריבלין, ימשיך במאמצים להשיג רוב בכנסת כדי למנוע בחירות שלישיות. "במשא ומתן שניהלתי הייתי נכון לוויתורים, אך לא לוויתור על הבסיס הערכי שבגינו החלטתי להיכנס לפוליטיקה", כתב.

גנץ הוסיף: "את ההחלטות במשא ומתן קיבלתי לאחר התייעצויות מרובות, בראש ובראשונה עם חבריי להנהגת כחול לבן - יאיר, גבי ובוגי. את ההחלטה שלא ניתן להגיע לאחדות עם נתניהו בתנאים הנתונים, קיבלתי אני".

על רקע הכרעת מנדלבליט בתיקי נתניהו, בכחול לבן פנו הבוקר לנתניהו וליועץ בדרישה שנתניהו יתפטר באופן מיידי מתפקידיו כשר. בפניית המפלגה נכתב: ״על פי החלטות בית המשפט העליון בשבתו כבג״ץ, שר המוגש נגדו כתב אישום לא יוכל להמשיך ולכהן בתפקידו, ולפיכך חלה עליך חובה לסיים לאלתר את תפקידיך השונים כשר בממשלת ישראל״.