תחנת אוטובוס בתל אביב, ארכיון
צילום: יוסי זלינגר, פלאש 90

"תוגברו מיניבוסים": מיזם התחבורה הציבורית בשבת בגוש דן החל בהצלחה

עיריות תל אביב, גבעתיים, רמת השרון וקריית אונו מפעילות שישה קווי אוטובוס שמחברים ביניהן ובין מוקדי הבילוי • יו"ר המחנה הדמוקרטי הורוביץ: "כל הנסיונות של שר התחבורה סמוטריץ' והמפלגות הדתיות לעצור את היוזמה – ייכשלו"
דניאל אלעזר
23 בנובמבר 2019
07:50
עודכן ב 13:21

בעיריית תל אביב יפו שוררת היום (שבת) שביעות רצון רבה מן הביקוש הגבוה למערך ההיסעים החדש בגוש דן בסופי השבוע, המכונה "נעים בסופ"ש". שישה מיניבוסים שהועמדו בכוננות הוזעקו אמש לתגבר את מערך ההסעות.

מיזם התחבורה הציבורית בשבת בגוש דן החל אמש (שישי) ויפעל בתל אביב, גבעתיים, קריית אונו ורמת השרון. המיזם ששמו "נעים בסופ"ש" יפעל בשלב הראשון בחינם ובהמשך ייקבע מחיר השירות.


בעיריית תל אביב מסרו כי הביקוש לשירות היה גבוה ולכן, כאמור, שישה אוטובוסים שהיו בהמתנה –הוקפצו לתגבר. "אם תפוסת המיניבוסים תהיה מלאה גם בהמשך – נחליף אותם באוטובוסים בהם יותר מקומות ישיבה", נמסר. 

• קווי התחבורה בשבת בגוש דן: כל מה שצריך לדעת

בשלב זה המיניבוסים מגיעים בכל חצי שעה, למעט הקו בקריית אונו שיוצא בכל שעה. עוד נמסר מהעירייה כי היא צפויה להגביר את האכיפה באזור המגורים של נמל יפו בסופי שבוע, בעקבות מיניבוסים שלא יכלו לעבור במקטעים מסויימים בגלל מכוניות שחנו בניגוד לחוק.

יו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ אמר בנסיעתו על אחד הקווים: "זה יום היסטורי, יום חג. לאחר שנים רבות של מאבק, מהפכת התחבורה הציבורית בשבת יצאה לדרך. אמרו לנו שזה לעולם לא יקרה, שאנחנו חולמים והזויים. והנה בזכות פעילות עיקשת ניצחנו. מעכשיו גם למי שאין לו רכב או רשיון – ואין לו כסף למוניות במאות שקלים – תהיה אפשרות לנוע בסופי שבוע".


עוד הוסיף: "כל הנסיונות של שר התחבורה סמוטריץ' והמפלגות הדתיות לעצור את היוזמה – ייכשלו. רוב גורף בציבור רוצה תחבורה ציבורית בשבת, וכבר בקרוב עוד עיריות יצטרפו לפרוייקט. זו בשורה גדולה לכל אזרחי ישראל כי כך גם יקטן העומס בכבישים".

מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב ומחזיקת תיק התחבורה, אמרה: "המפלגה הראשונה שהובילה את דגל התחבורה הציבורית בשבת היתה מרצ. נחשבנו אז לדון קישוט. יצאנו למאבק בתחנות הרוח ולבסוף חוללנו מציאות חדשה והבאנו בשורה של ממש לציבור התושבים".