נתניהו בביקור בגולן

נתניהו בסיור בגולן: "יכול לאשר שאיראן מתכננת התקפות נוספות"

ראש הממשלה סייר בהר אביטל שבגולן והכריז: "נמנע מאיראן להפוך את עיראק ותימן לבסיסי פעולה נגדנו". בתשובה לשאלת כאן חדשות על שילוב המשימות עם מאבקו המשפטי ענה: "השיקולים ענייניים". בנט: "המסר שלנו אליהם, אין לכם מה לחפש כאן"
רובי המרשלג
24 בנובמבר 2019
18:00

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום (ראשון) בגולן ושיגר מסר תקיף נגד איראן. הוא אישר שאיראן מתכננת התקפות נוספות נגד ישראל ואמר: "התוקפנות שלה נמשכת. אנו נוקטים פעולות לסיכול, גם להעברת נשק קטלני".


נתניהו הוסיף בביקורו במוצב בגבול סוריה כי "נמנע מאיראן להפוך את עיראק ותימן לבסיסי פעולה נגדנו. אנו פועלים בכל האמצעים. שימו לב למה שאומר הגנרל מקנזי, שאיראן מתכננת התקפות נוספות - אני יכול לאשר זאת". 


<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/kTKxUOe01sg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>>

בתשובה לשאלת כאן חדשות כיצד ינהל את המערכה מול איראן ובמקביל את הקרב המשפטי ענה: "אני עושה כל מה שצריך כדי לקיים את עבודת הממשלה והקבינט, בכל הדרכים הדרושות כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל. כל מי שמכיר אותי יודע שזה לא דברים בעלמא. אני עושה את זה בצורה הטובה ביותר לביטחון ישראל, והשיקולים הם לגמרי ענייניים. ההחלטות לדעתי הן גם טובות מאוד". 


שר הביטחון נפתלי בנט שהשתתף גם הוא בסיור הצהיר: "צה"ל פעל בשבוע שעבר נגד האיראנים בסוריה. המסר שלנו אליהם: אין לכם מה לחפש כאן. כל מה שתנסו לעשות פה - אתם תיתקלו בצה״ל חזק ונחוש שיפגע בכם".

בשבוע שעבר תקף צה"ל עשרות מטרות בסוריה, השייכות לכוח קודס האיראני ולצבא סוריה. זאת בתגובה לארבע רקטות ששוגרו יום קודם לכן לעבר גמת הגולן. בין השאר נתקפו טילי קרקע-אוויר, מפקדות, מחסני אמל"ח ובסיסים צבאיים. לפי דיווחים בלבנון רוב העמדות שישראל תקפה אתמול בלילה פונו מראש כיוון שהיה צפי לתגובה ישראלית.