ברקת וסער
צילום: פלאש 90

סער תקף את ברקת: כשנלחמתי עבור הליכוד חגגת בקדימה; ברקת הגיב: חוסר נאמנות

סער הגיב למתקפה של חברו למפלגה שאמר: "הפריימריז – מהלך של הדחה בפועל של יו"ר התנועה". סער הוסיף: "ליכודניקים לא קונים בכסף". הפריימריז לראשות המפלגה ככל הנראה ייערכו לאחר פיזור הכנסת
מיכאל שמש
24 בנובמבר 2019
20:13
עודכן ב 21:01

חבר הכנסת גדעון סער תקף הערב (ראשון) את חבר מפלגתו ניר ברקת, בעקבות דבריו נגד הקדמת הפריימריז לראשות המפלגה. סער עקץ את ברקת על עברו ב"קדימה", והוסיף : "ליכודניקים לא קונים בכסף ומנהיגות לא בזגזוגים ומצמוצים". כמו כן, בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי בניגוד לרצון ראש הממשלה, הפריימריז לא יתקיימו בימים הקרובים. 

"כשנלחמתי עבור הליכוד, שנותר עם 12 מנדטים - ברקת חגג עם שמפניות במטה 'קדימה' שבה היה חבר", כתב סער. "אחרי כמה ימים בכנסת ברקת עושה קמפיין כביכול ל'ספר' או ל'ממלא מקום יו״ר התנועה', וכדי להוכיח שהוא קיים – מנהל קמפיין הסתה נגדי". 

ברקת הגיב לדברים ומסר: "גדעון, ‏מנהיגות אמיתית נבחנת בשעת משבר. ‏התבלבלת קצת ממחיאות הכפיים של השמאל והתקשורת ונכשלת בניסיון להדיח את ראש הממשלה. גילית חוסר נאמנות בשעה הכי קשה של נתניהו והליכוד. הפניקה, איבוד העשתונות והמתקפות האישיות והנמוכות כלפי ראש הממשלה וכלפיי לא יצליחו לטשטש זאת. ‏תתבייש לך". 

מוקדם יותר אמר ברקת בכנס לשכת יועצי המס באילת, ואמר: "הקריאה לקיום פריימריז לראשות הרשימה אינה תמימה כלל, כי הדבר מהווה מהלך של הדחה בפועל של יו"ר התנועה הנבחר וראש הממשלה. זאת תוך עקיפת מוסדות המפלגה וההליכים החוקתיים הקבועים בחוקת המפלגה, ותוך התעלמות מוחלטת מרצון רוב חברי הליכוד". 

סער קרא אתמול בחדשות 12 לקיים פריימריז לראשות המפלגה. לדבריו, "נתניהו לא יצליח להקים ממשלה, יש לקיים פריימריז לראשות הליכוד". הבוקר שברקת הגיש לראש הממשלה נתניהו ולחיים כץ מתווה הכולל יצירת תפקיד חדש של ממלא מקום ליו"ר הליכוד. תפקיד זה ייבחר בפריימריז הקרובים, וממלא המקום יוכל להחליף את היו"ר בתקופת הנבצרות. זאת בזמן שנתניהו פועל לכרוך את הפריימריז לראשות הליכוד יחד עם אלה לרשימת המפלגה. 

בד בבד פיזר שר החוץ, ישראל כ"ץ, את הערפל סביב עמדתו בנושא הפריימריז בליכוד. בהודעה שפרסם הערב אמר כ"ץ כי היה ניסיון תקשורתי מוזר לעיוות המציאות ולתייג אותו ברשימת ״השותקים״. "מלכתחילה הבעתי את תמיכתי החד משמעית בראש הממשלה בנימין נתניהו כמועמד הליכוד לראשות הממשלה במידה ותתקיימנה בחירות נוספות לכנסת, ונגד הניסיון להדיח אותו באמצעות קיום פריימריז מוקדמים", אמר כ"ץ.