עדי סופר תאני וסשה ברון כהן
צילום: אי-פי ופלאש 90

מנכ"לית פייסבוק ישראל מגיבה לסשה ברון כהן: איננו מאפשרים דברי שנאה

עדי סופר תאני הגיבה לדברי הקומיקאי בנאומו בכנס הליגה נגד השמצה – שטען שהרשת החברתית הייתה מאפשרת גם להיטלר לקדם את משנתו. לדבריה, "כל אמירה שמהללת את השואה אסורה בפלטפורמה"
שירה הדס נקר
24 בנובמבר 2019
22:46

מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני, הגיבה לראשונה היום (ראשון) לכאן חדשות לדבריו של הקומיקאי סשה ברון כהן, שטען בסוף השבוע שהרשת החברתית הייתה מאפשרת גם להיטלר לנהל תעמולה. לדבריה, "הגחכת השואה, עידוד של השואה או שואה נוספת - כל אמירה שמהללת את השואה אסורה על הפלטפורמה בצורה נחרצת". 


הקומיקאי הבריטי נאם בסוף השבוע בכנס של הליגה נגד השמצה, ומתח ביקורת על התנהלות הרשתות החברתיות הגדולות. לדבריו, "הדמוקרטיה נמצאת בסכנה, פשעי שנאה גוברים, רוצחים תוקפים בני מיעוטים, ומה משותף לכל הטרנדים המסוכנים האלה? השנאה והאלימות גוברות בזכות חברות שמהוות את מכונת התעמולה הגדולה בהיסטוריה". 

"אם תשלמו לפייסבוק, היא תריץ כל מודעה שתרצו – גם אם זה שקר. היא אפילו תעזור לכם למקד את השקרים האלה למשתמשים שלהם", הוסיף כהן. "תחת ההיגיון המעוות הזה, אם פייסבוק הייתה קיימת בשנות ה-30, היטלר יכול היה לפרסם מודעות של חצי דקה על ה’פתרון’ שלו ל’בעיה היהודית'”.