Full Trunk

בחירות העורכים - כאן 88 | 26.11.2019

עדכון אחרון - 26.11.2019
מערכת כאן
26 בנובמבר 2019
17:28

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

השירים החדשים בבחירות העורכים

אביתר בנאי ותמיר מוסקט - מכור

אנחנו יכולים לנסות להסביר על מה השיר החדש של אביתר בנאי ותמיר מוסקט, אבל בנאי כהרגלו לאחרונה פשוט מסביר בעצמו. כך הוא כתב בעמוד הפייסבוק שלו עם צאת השיר:

"מעניין מה יקרה אם נשחרר עכבר ממלכודת פעם אחרי פעם, אם הוא ימשיך לרצות את הגבינה, או יפסיק? נראה לי שבסוף הוא יבין את הקטע, ולא ייכנס אליה שוב. כמה פעמים עישנתי, אכלתי, ועוד מלא דברים שציפיתי שהפעם זה יעשה את העבודה ובסוף התאכזבתי. אבל אני עדיין ממשיך.

שאלו פעם את פו הדוב, מה הרגע הכי מאושר בחיים שלך?

הוא ענה: "הרגע לפני שאני אוכל את הדבש".

אני חושב שאנחנו חברה שמחנכת למשככי כאבים, הכל רק לא להרגיש את הכאב, הכל כדי להרגיש טוב. בכל מקרה, אני כזה. בורחים. מכאב, מעצמנו, מאהבה. עולם קשוח. בשביל עולם עדין יותר צריך להסכים לכאב, להרגיש, להודות שאני חסר, חולף, זקוק לאהבה. להפסיק לחזור על אותה טעות פעם אחר פעם ולקוות שהפעם זה יהיה אחרת, כי זה לא. עוד פעם נתפס במלכודת ולא מבין איך זה קרה. די נשמה, עמוד בחוץ. תנשום. חכה. רק להיום. מסכים לנסות?"

Full Trunk - More

אחת מפריצות העשור חוזרת קצת למקורות. אחרי שורה של להיטים מרקידים עם קצת בסים וסלסולים פול טראנק מורידים הילוך בבלדה סטייל "הוזייר" וזה נפלא. השיר החדש More מתכתב עם חומרים מראשית ימי הלהקה, לפני הפריצה הגדולה והוא ישמח מאוד את מי שליוו אותם אז אבל הוא גם פוגע בול פוני של מי שנחשף אליהם רק בשנים האחרונות. נראה שיש בו אפילו פניה לכל מי שלא האמין בלהקה אז, סוג של תראו אותנו עכשיו לצד "עוד לא סיימנו".

“For those times that I didn't get nothing. For those who did not believe I was something.”

Celeste – Strange

תכירו את סלסט זוכת פרס הכוכב העולה של ה-Brit Awards, פרס שניתן בעבר יוצרים ויוצרות כמו אדל, סם סמית' ו-Florence + the Machine, ככה שהיא בחברה טובה. עוד בטרם זכתה בפרס בשבוע שעבר היא סומנה כאחת ההבטחות הגדולות וזכתה להשוואת לאיימי ויינהאוס ומייקל קיוואנוקה. האחרון נחשף למוזיקה שלה וכל כך התלהב שבימים אלו היא מחממת אותו במסע ההופעות שלו. סלסט נולדה בקליפורניה אבל עברה עם אמא של לבריטניה אחרי שהוריה התגרשו כשהייתה בת שלוש. הסינגל החדש שלה נולד בעקבות השריפות שהשתוללו בקליפורניה בשנת 2018. הוא לא עוסק ישירות בנושא אבל כשהגיעו הידיעות לאוזניה היא החלה לחשוב על אובדן ובדידות. המחשבות גרמו לה לחשוב על רגעי האובדן בחייה ו כל זה התפתח לשיר על זוגיות בה אש התשוקה כבתה.

Marcus King – The Well

לפני שנה מרכוס קינג והלהקה שלו The Marcus King Band (כן קצת מגלומני אנחנו יודעים), הוציאו את Carolina Confessions אחד האלבומים היפים של השנה ואולי של העשור. קינג, אחד הגיטריסטים הבולטים בדור הצעיר (רק בן 23), החליט ליצור השנה אלבום עצמאי ללא הלהקה. נכון זה נשמע מוזר כי הלהקה היא שלו ועל שמו אבל נראה שקינג רצה ללכת לכיוונים טיפה שונים שחברי הלהקה פחות מעוניינים בהם ולוותר על כלי הנשיפה. כדי ללכת על זה עד הסוף הוא גייס את דן אורבך (Black Keys) בתפקיד המפיק וזה כמובן מורגש בסינגל הבכורה שבקלות יכול היה להיות סינגל של הקיז. 

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים