טראמפ
צילום: אי־פי

ביהמ"ש העליון בארה"ב מונע מהדמוקרטים לקבל את הדוחות הכספיים של טראמפ

העליון מבטל בכך את החלטת בית המשפט הפדרלי שאישר לדמוקרטים לקבל את הדוחות • בית המשפט הפדרלי חייב את היועץ המשפטי לשעבר של הבית הלבן להעיד בתהליך הדחת הנשיא
מערכת כאן חדשות
26 בנובמבר 2019
02:39

בית המשפט העליון של ארצות הברית מנע היום (שלישי) מהמפלגה הדמוקרטית לקבל את הדוחות הכספיים של הנשיא דונאלד טראמפ. בית המשפט הפך בכך את ההחלטה של בית משפט בערכאה נמוכה יותר, שאישר לדמוקרטים לקבל את הדוחות. הדמוקרטים מבקשים לקבל מטראמפ את הדוח של החזרי המס שקיבל.

במקביל, ‏שופט פדרלי בוושינגטון מחייב את דון מקגאן, היועץ המשפטי לשעבר של הבית הלבן ועורך דינו לשעבר של הנשיא, לציית לשימוע שקיבל ולהעיד בפני הקונגרס האמריקני בהליך ההדחה של טראמפ על תקופת שירותו בבית הלבן.

בתוך כך, טראמפ טוען כי הדמוקרטים מונעים ממנו הישג פוליטי. יושבת ראש בית הנבחרים של ארצות הברית ננסי פלוסי אומרת כי הסכם סחר חדש בין ארצות הברית, קנדה ומקסיקו הוא בהישג יד, ובתום בחינה נוספת תוכל המפלגה הדמוקרטית לתמוך בהסכם. הנשיא טראמפ הפעיל לחצים ניכרים כדי לגבש את ההסכם והאשים את הדמוקרטים כי הם מתנגדים לו כדי למנוע ממנו את ההישג. גם ממשלת מקסיקו העצימה את הלחצים שהיא מפעילה על המפלגה הדמוקרטית כדי שתתמוך בהסכם הסחר המתגבש.