מנהלו של אייל גולן בני פרץ
צילום: גדעון מושקוביץ, פלאש 90

הותר לפרסום: מנהלו של אייל גולן נחקר בחשד לקיום יחסי מין עם נערה

הותר לפרסום: האמרגן נחקר בפרשת "משחקי חברה", שבה היה חשוד גם אביו של הזמר. התיק נגדו נסגר מחוסר ראיות
ורד פלמן ואמוץ שפירא
26 בנובמבר 2019
14:33

שותפו ומנהלו האישי של אייל גולן, בני פרץ, נחקר בחשד לקיום יחסי מין עם נערה בת 17 המוכרת לשירותי הרווחה – כך הותר היום (שלישי) לפרסום לבקשת עיתון הארץ. בחקירתו, כחלק מפרשת "משחקי חברה" בה נחשד גם גולן ואביו, הוא הודה במעשה אך התיק נגדו נסגר מחוסר ראיות – כפי שהיה עם גולן.

בית המשפט העליון דחה את הערעור שהגיש בני פרץ, וביטל את צו האיסור על פרסום שמו כחשוד בחקירה, אף שתיק החקירה נגדו נסגר. בהחלטה אמר העליון בין השאר שבניגוד לטענת פרץ, אין לומר שפרסום המתייחס לחקירה לאחר שהתיק נסגר אינו בעל ערך במישור הציבורי. עוד אומר בית המשפט כי עיסוקו של פרץ נוגע ליחסי ציבור וכולל גם הופעות בתקשורת ולכן לא ניתן לראות בו אדם פרטי ואנונימי לחלוטין.

"הסרתם של צווי איסור פרסום דווקא במקרים הנוגעים להחלטה שלא להעמיד לדין היא בעלת חשיבות מכרעת מבחינת התרומה לעיצובו איכותו והיקפו של הדיון הציבורי. ופרסום של הליכים אלו הוא חיוני להפעלת ביקורת ציבורית אפקטיבית על רשויות אכיפת החוק", נכתב בהחלטת בית המשפט.

מליאם הפקות נמסר בתגובה להסרת צו איסור הפרסום: ״בני פרץ פעל ופועל תמיד רק על פי החוק, וכך גם נקבע על ידי פרקליטות מחוז תל אביב, אשר החליטה על סגירת תיק החקירה. לפני שבע שנים הוזמן בני פרץ לחקירה של חצי שעה בלבד. יודגש שמעולם לא הוגשה תלונה בפרשה כנגד בני פרץ".