ג'רמי קורבין
צילום: אי-פי

קורבין: "ממשלת לייבור לא תהיה סבלנית לגילויי אנטישמיות"

מנהיג מפלגת הלייבור הבריטית הגיב לדברי הרב הראשי של הממלכה, לפיהם יהודים רבים חוששים כי קורבין ייבחר לראשות הממשלה. "מזמין את נציגי הקהילה היהודית להיפגש ולהעלות את דאגותיהם", אמר קורבין
בן יניב
26 בנובמבר 2019
16:16

אחרי שהרב הראשי של בריטניה אפרים מירוויס אמר היום (שלישי) לעיתון ה"דיילי מייל", כי רבים בקהילה היהודית בממלכה חוששים מהאפשרות שג'רמי קורבין ייבחר לראשות הממשלה, מנהיג מפלגת הלייבור מגיב לדברי הרב, ומנסה להרגיע את הרוחות: "אין מקום לאנטשימיות בשום אופן ובשום צורה", אמר קורבין. "אני רוצה להבהיר שממשלת לייבור לא תהיה סבלנית לגילויי אנטישמיות".


קורבין הוסיף: "הלייבור זו מפלגה של שוויון וזכויות אדם. המצע שלנו בנושא גזע ואמונה בבריטניה מבטא את מאבקנו נגד שנאה. אני רוצה להנהיג ממשלה שתוביל את מיגור הגזענות. ניצול וגזענות בכל צורה, אינה מקובלת בשום אופן בחברה שלנו. תקיפה על בית כנסת, מסגד ובית תפילה זו מתקפה על כולנו. תקיפה של אישה יהודייה ברכבת היא לא מקובלת.

"דלתנו תהיה פתוחה לכל מנהיגי הדתות. אני קורא לרב מירוויס ולנציגי קהילה היהודית לבוא לשולחן, לדון איתנו ולהעלות את דאגותיהם. עלינו להעלות את תחושת הביטחון. אם אנשים חיים תחת איום ופחד זו לא חברה בריאה - ואני אפעל לשנות את זה".

הרב הראשי של בריטיניה האשים את קורבין בכך שאפשר ל"רעל האנטישמיות להכות שורש" במפלגת הלייבור, וטען שזו לא יכולה עוד להיחשב כתנועה מגוונת, שוויונית הפועלת נגד גזענות. "נשמת האומה הבריטית מונחת על כף המאזניים", אמר הרב מירוויס בטור דעה שהתפרסם קודם לכן בטיימס הלונדוני.

ובעוד שבקהילה היהודית בבריטניה מתלוננים על גילויי אנטישמיות בלייבור, ראשי הקהילה המוסלמית מתלוננים על איסלאמופוביה במפלגה השמרנית בבריטניה. מיקד דורסי, ראש ארגון הגג של הקהילות המוסלמיות בממלכה, טוען בריאיון לרשת BBC כי "איסלאמופוביה הינה ממוסדת במפלגה השמרנית". עוד טען דורסי כי שום צעד אינו נעשה, על מנת לטפל במה שהוא מכנה "בעיה מבנית" במפלגתו של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון.