דני אדינו אבבה
צילום: משה שי, פלאש 90

העיתונאי דני אדינו אבבה: "אנחנו ההצלחה הכי גדולה של הציונות"

אבבה סיפר בכאן רשת ב לרגל חג הסיגד: "באתיופיה אני זוכר שההורים שלי היו מתכוננים ללכת ברגל 100 קילומטרים כדי לעלות עם כולם על הר גבוה ולהשקיף בדמיונם על ירושלים"
קלמן וליברמן
27 בנובמבר 2019
10:44

"אנחנו ההצלחה הכי גדולה של הציונית במאה שנות קיומה", קבע העיתונאי ובוגר מבצע משה, דני אדינו אבבה בריאיון לתוכנית "קלמן וליברמן" בכאן רשת ב, לרגל חג הסיגד החל היום (רביעי), כ"ט בחשוון. הבוקר נפתח אירוע התפילה המרכזי של החג בטיילת ארמון הנציב בירושלים, חמישים יום לאחר יום הכיפורים, בו צפויים להשתתף אלפי מאמינים יוצאי אתיופיה ונוספים.

האזינו לריאיון של דני אדינו אבבה אצל קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן:

לדברי אבבה, "חלום שלי שכל אחד יבוא ויראה שמעבר לבעיות ולהפגנות, הקהילה הזאת באה עם משהו חשוב, חיוני ותרבותי". על הטקס הקדום של החג, טקס חידוש הברית בין העם לאל, הוא סיפר: "באתיופיה אני זוכר שההורים שלי היו מתכוננים ללכת ברגל 100 קילומטרים כדי לעלות עם כולם על הר גבוה ולהשקיף בדמיונם על ירושלים".


תפילת חג הסיגד בטיילת ארמון הנציב בירושלים, 2015. צילום: פלאש 90

את סיפורו על המסע לישראל דרך סודן, אותו עשה יחד עם משפחתו והוריו, אותם הוא מכנה "דור המדבר", מגולל אבבה בספר חדש אותו הוא משיק בימים אלה - בשם "המסע לא תם" . שם הוא מספר על הכיסופים, המסורת והקשיים במסע שלא נגמר מאתיופיה לישראל.