ילדיה של רעות שפילמן דרייר בזמן האזעקה אמש באשקלון
צילום: רעות שפילמן דרייר

תושבת אשקלון תיעדה את ילדיה רועדים בזמן האזעקה: "חיים תחת פחד יומיומי"

רעות שפילמן דרייר סיפרה על המציאות הקשה בדרום: "הילדים חיים בחרדה". אחרי ירי הרקטות, ראש עיריית שדרות קרא למנהיגים: "50 אלף תושבים שווים את זה שתתאחדו ותביאו פתרון מעשי"
אסף פוזיילוב ואיציק זוארץ
27 בנובמבר 2019
13:28

הירי אמש (שלישי) אל עבר הדרום היה השני בקצת יותר מ-24 שעות. רעות שפילמן דרייר, תושבת אשקלון, צילמה את שלושת ילדיה כשיצאו מבועתים לחדר המדרגות בחצות, עם הישמע האזעקה שהתבררה אחר כך כהתרעת שווא. "הי אתם שם למעלה, אתם שומעים? כאן בדרום חיים במציאות בלתי אפשרית! באיזה מדינה בעולם נותנים שירו על האזרחים שלהם?", תהתה בדבריה עם פרסום הסרטון בו נראים ילדיה רועדים מפחד בעמוד הפייסבוק שלה. האזעקה אמנם הופעלה בעקבות ירי של מחבלים על מטוסי חיל האוויר שתקפו ברצועה ולא בשל ירי רקטות, אך התיעוד מראה את עומק החרדה שקיימת בקרב ילדי הדרום.


שפילמן דרייר הפנתה אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו וכתבה: "ביבי, עם כל ההישגים שלך, אם ישנם אזרחים שחיים תחת פחד יומיומי, לא עשית כלום! עדיף שתלך לבית! מעל 10 שנים אתה בשלטון, חלאס! אין את מי להאשים".


ראש עיריית שדרות, אלון דווידי, הגיב גם הוא לירי אתמול לעבר עירו ולעוטף עזה ואמר כי "מדינת ישראל מעניקה חסינות למחבלים מהג'יהאד והחמאס". בפנייה למנהיגים שעסוקים במשא ומתן להרכבת ממשלה הוא קרא: "הגיע הזמן לפגוע בהם בצורה קשה מאוד. 50 אלף תושבים שווים את זה שתתאחדו ותביאו פתרון מעשי".


"עייפנו מהמציאות", סיפרה עדי יפרח משדרות. "זה נראה הגיוני שחמאס מכתיב את המדיניות שלנו? הם מחליטים מתי החיים שלנו יכנסו לחירום, מתי יכנסו לשיגרה. אנחנו לא בובות שאפשר להחליט מתי נהיה בשגרה ואז כנס לחירום ושוב שגרה ושוב חירום".