יאיר נתניהו
צילום: פלאש 90

עורך וואלה! לשעבר הגיש תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו

"לא מושתל ולא מופעל": עורך האתר לשעבר, אבי אלקלעי, תובע חצי מיליון שקלים מבנו של רה"מ ומבלוגר שאת הפוסטים שלו שיתף נתניהו. בפוסטים נטען כי אלקלעי "שתול של קרן וקסנר". הבלוגר: "חלה שגגה"
צח שפיצן
27 בנובמבר 2019
15:45

כשברקע כתב האישום נגד ראש הממשלה בתיק 4,000, הגיש היום (רביעי) עורך אתר וואלה! לשעבר אבי אלקלעי תביעת דיבה על סך חצי מיליון שקלים נגד יאיר נתניהו, ששיתף פוסטים ובהם נטען כי אלקלעי הוא "סוכן שתול מקרן וקסנר".


הפוסטים ששיתף יאיר נתניהו. מתוך כתב התביעה

התביעה, שהוגשה על ידי עורך הדין רון לוינטל לבית משפט השלום בתל אביב, כוללת גם בלוגר בשם אבשלום זלינגר. בפוסטים שפרסם הבלוגר בפייסבוק, הוא טען כי עורך וואלה! לשעבר היה "שתול" שהודרך ב"קרן וקסנר", לצד אנשי פרקליטות, וחבר לקונספירציה נגד ראש הממשלה. בנו של ראש הממשלה שיתף את הפוסטים ובכתב התביעה מוזכרת הלכה שנפסקה לאחרונה בבית המשפט העליון ולפיה שיתוף בפייסבוק - כמוהו כפרסום, ואפשר לתבוע בגינו בעילת לשון הרע.

"מאחר ובמציאות התובע לא 'הושתל', לא היה קשור ל'קרן וקסנר' ולא למי מאנשי הפרקליטות, לא חבר לשום קונספירציה ולא תכנן דבר, הרי שהמדובר בלשון הרע ודיבה בטענות חמורות ביותר", נכתב בכתב התביעה. עוד צויין בתביעה, כי נתניהו וזלינגר לא הסירו את הפוסטים גם לאחר קבלת מכתבי התראה ולאחר שהובהר להם שאין אמת בדברים. עורך דינו הוסיף כי אלקלעי הוא "עיתונאי עצמאי, לא 'קנוי' ולא 'מושתל', לא 'קונספירטור' ולא 'מופעל'. עוד נטען בכתב התביעה כי בפרסומים מצויין שאלקלעי "פיברק" עדויות נסיבתיות בתיק וואלה-בזק וכי הוא "מכחיש מסיבה לא ברורה כי הוא העורך הראשי של וואלה!", מה שלא נכון לטענתו.

הבלוגר: "חלה שגגה, יש שני אנשים בשם אבי אלקלעי"

עורך הדין יוסי כהן, המייצג את יאיר נתניהו, השיב בתגובה למכתב ההתראה שנשלח אליו בנושא כי "נתניהו לא כתב מאומה, אלא רק שיתף פוסט שאפילו לא קרא". זלינגר טען כי הסיר את הפרסומים והגיב למכתב ההתראה באומרו כי "חלה שגגה ואירוע מצער שבו קיימים שני אנשים בשם אבי אלקלעי, ושניהם מתחום הטלוויזיה".