צעירים בבת ים מדליקים נרות במקום בו נהרג יהודה ביא
צילום: פלאש 90

פעילים במחאת יוצאי אתיופיה יפצו שוטר שטענו כי ירה למוות ביהודה ביאדגה

פרטיו האישיים של רזיאל מעתוק פורסמו תחת הטענה השקרית כי הוא ירה ביהודה ביאדגה, על אף שאין לו קשר לפרשה. אחד מהנתבעים הגיע לפשרה עם השוטר, לפיה יפרסם התנצלות וישלם לו 15 אלף שקל. שני הפעילים האחרים ישלמו כל אחד 150 אלף שקל
רועי ינובסקי
27 בנובמבר 2019
21:57

שלושה פעילים במחאת יוצאי אתיופיה יפצו ב-315 אלף שקל שוטר, שאת פרטיו האישיים הם הפיצו ברשתות החברתיות, תחת הטענה השקרית כי הוא ירה למוות בצעיר יהודה ביאדגה בבת ים. כך פסק בית משפט השלום בראשון לציון.


הפעילים הפיצו את פרטיו של רזיאל מעתוק, המשרת בתחנת גלילות, בפוסטים בפייסבוק לצד הכיתוב "רוצח". זאת על אף שאין לשוטר כל קשר לאירוע הירי בביאדגה, ושמו נקשר לפרשה בטעות. אחד הנתבעים הגיע לפשרה עם מעתוק, לפיה הוא יפרסם התנצלות וישלם לשוטר 15 אלף שקל. שני הפעילים האחרים ישלמו כל אחד 150 אלף שקל למעתוק, וכן הוצאות משפט. ישנו גם נתבע רביעי, שההליך המשפטי בעניינו עדיין מתנהל. עורך הדין יוני ג'ורנו, שמייצג את מעתוק, הגיש הבוקר (רביעי) את פסק הדין להוצאה לפועל.

בעקבות הפצת פרטיו האישיים וקשירת שמו לירי בביאדגה, סבל מעתוק במשך חודשים מאיומים על חייו והוגדר על ידי המשטרה כאישיות מאוימת בדרגת סיכון גבוהה. הוא נאלץ לעזוב את דירתו לתקופה מסוימת, ואף הונחה להתגלח וללבוש כובע ומשקפי שמש כדי להסוות זהותו. 

על זהותו של השוטר שכן ירה בביאדגה הוטל צו איסור פרסום, ולכן למעתוק היה קושי להזים את הפרסומים הכוזבים לגביו.