שר החינוך רפי פרץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרופסור רבקה כרמי: "השר פרץ - עלה נידף ברוח"

נשיאת אוניברסיטת בן גוריון לשעבר תקפה את שר החינוך, לאחר שלאחרונה לא אישר את מינויה לוועדה לתכנון ולתקצוב במועצה להשכלה גבוהה. זאת בשל התנגדותה בעבר להקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל. אתמול אישרה הוועדה את מתן התקציב לפקולטה
לירן כוג'הינוף
28 בנובמבר 2019
07:42

נשיאת אוניברסיטת בן גוריון לשעבר, הפרופסור רבקה כרמי, תקפה את שר החינוך רפי פרץ, אחרי שלא אישר את מינויה לוועדה לתכנון ולתקצוב במועצה להשכלה גבוהה. בשיחה עם כאן חדשות הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, אמרה כרמי כי "פרץ הוא עלה נידף ברוח. הוא פשוט משתין מהמקפצה". 

אתמול אישרה הוועדה לתכנון ולתקצוב את מתן התקציב לפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל. הרכב הוועדה שונה וכך אושר התקציב לפקולטה לרופאה לאחר שלא אושר בדיון קודם בוועדה. פרופסור כרמי הייתה אומרה להיות חלק מהוועדה, אבל השר פרץ החליט לפסול את מועמדותה מכיוון שלא תמכה בהקמת הפקולטה לרפאה באריאל בעבר.

"החטא הקדמון הוא שיושב ראש המועצה להשכלה גבוהה הוא שר החינוך. אז כמה שרצו להפריד את האקדמיה מהפוליטיקה, חוק ההשכלה הגבוהה מובנה כך שיש מעורבות פוליטית", אמרה כרמי. הוועדה לתכנון ולתקצוב הייתה עד לאחרונה משותקת. השר פרץ סירב להאריך את כהונתו של פרופסור יוסי שיין ובעקבות זאת התפטר גם פרופסור ישעיהו טלמון. השניים טענו כי הכל ממניעים פוליטיים.

כרמי חוששת שגם היום החלטות הוועדה יתקבלו רק ממניעים פוליטיים ולא עניינים: "חשוב מאוד שישבו בוועדה אנשים שיש להם ניסיון, עם הבנה עמוקה של האקדמיה ושל הצרכים שלה, בוודאי התקציביים. לא לאשר את המועמדת שלי זה חד וחלק פוליטיקה".