ליברמן ונתניהו
צילומים: הדס פרוש ויונתן זינדל, פלאש 90

ליברמן: יכולנו להקים קואליציה אם נתניהו היה מוותר לנו

יו"ר ישראל ביתנו בריאיון לרדיו רק"ע: הברית של רה"מ עם בלוק הימין מסכלת הקמת קואליציית 63 ח"כים, זה כמו חתונה קתולית
מערכת כאן חדשות
28 בנובמבר 2019
14:03

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר הבוקר (חמישי) בריאיון לאולג קלוץ ברדיו רק"ע בכאן כי אם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, היה מוכן לוויתורים כלשהם בשביל מפלגתו, "היינו יכולים לעשות קואליציה יציבה של 63 מנדטים". ואולם מה שמונע, לדבריו, הקמת קואליציה כזו הוא ה"ברית בין סמוטריץ', דרעי, ליצמן ונתניהו. זה מרגיש כמו חתונה קתולית".

ליברמן הגדיר את הניסיונות של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לגשר בין כחול לבן והליכוד "חשובים". "בחירות שלישיות זה משהו שאף צד לא רוצה או מעוניין בו. זו טיפשות ללכת לבחירות שלישיות". הוא ציין כי "האשמה שעדיין לא הוקמה ממשלה מוטלת על שתי המפלגות הגדולות – הליכוד וכחול לבן. אם נתניהו היה מוכן לוויתורים כלפי ישראל ביתנו, היינו יכולים להקים ממשלה ב-63 מנדטים. אבל הוא לא מוכן, ההיפך – את הוויתורים שלו הוא כל הזמן עושה למען החרדים".

עוד אמר ליברמן בריאיון כי אינו מתנגד להצעה שיו"ר כחול לבן בני גנץ יכהן ראשון כראש הממשלה במשך שנתיים, בזמן שנתניהו יעסוק בענייניו המשפטיים, ולאחר מכן יחזור נתניהו לתפקידו הנוכחי.  

היום נפגש אדלשטיין עם יו"ר ש"ס אריה דרעי. בתום הפגישה אמר אדלשטיין כי השר הוא גורם חשוב מאוד באפשרות להקים ממשלת אחדות. "אזרחי ישראל אינם רוצים בחירות נוספות ואסור לנבחרי הציבור לעשות את המהלך חסר האחריות הזה", אמר. דרעי אמר כי הציבור יעניש כל מי שיטרפד הקמה של ממשלת אחדות. הוא הוסיף כי בחירות נוספות כמוהן כאיבוד עצמי לדעת, והביע תקווה שבימים שנותרו יתגברו נתניהו וגנץ על המחלוקת ויקימו ממשלה טובה שתפעל למען עם ישראל.

ח"כ עפר שלח מכחול לבן אמר היום בריאיון לאורי לוי בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, כי נראה שהמו"מ בין צוותי הליכוד ומפלגתו אינו רציני, משום שעושה רושם כי ידיו כבולות. "נראה שלצוות המו"מ של הליכוד אין מנדט אמיתי, כל הסיבוך הוא בגלל נתניהו", אמר." גם בליכוד מבינים שהכי הגיוני שגנץ יהיה ראש הממשלה שנתיים, ובינתיים נתניהו יפתור את צרותיו המשפטיות".