ראש עיריית ת"א רון חולדאי לצד אחד מרכבי המיזם "נעי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בכירה בעיריית ת"א על התחבורה הציבורית בשבת: "אין לנו כוונה לנקר בעין לאף אחד"

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק התחבורה בעירייה אמרה על המיזם, שכעת הוחלט על תגבורו, כי הוא "נעשה ברגישות, תוך התחשבות בריכוזים מסורתיים"
כאן הערב
28 בנובמבר 2019
19:39

מיזם התחבורה הציבורית בשבת בגוש דן "נעים בסופ"ש" צובר תאוצה, כשהיום (חמישי) נודע כי הוחלט שהמערך יתוגבר כבר בסוף השבוע הקרוב. בריאיון לתוכנית כאן הערב עם רן בנימיני וטלי בן עובדיה בכאן רשת, התייחסה סגנית ראש עיריית תל אביב ומחזיקת תיק התחבורה מיטל להבי התייחסה היום למיזם: "אנחנו בדיאלוג עם ערים נוספות. ראש עיריית שוהם כבר הצהיר שבכוונתו להצטרף למיזם בפעימה הבאה. בבוא העת נרחיב את הרשת".

על הטענות כי המיזם מפר את הסטטוס-קוו, ופוגע ברגשות הציבור הדתי, אמר להבי: "המיזם נעשה ברגישות תוך התחשבות בריכוזים מסורתיים. אין לנו שום כוונה לנקר בעין של אף אחד. אבל גם הציבור החילוני זכאי להתניידות".

לפי החלטת מפעילי המיזם, חלק מהנסיעות במסגרת "נעים בסופ"ש" יבוצעו בידי אוטובוסים במקום מוניות שירות, כך שקיבולת הנוסעים תגדיל עצמה ביותר מ-50%. בנוסף, תדירות כמה מן הקווים תהיה שלוש עד ארבע פעמים בשעה, ותחילת השירות ביום שישי תוקדם בשעה ל-17:00 בערב ותסתיים ב-02:00 לפנות בוקר. שעות השירות בשבת יישארו ללא שינוי.

על פי נתוני מפעילי המערך, בסוף השבוע שעבר, אז החל לפעול השירות, בוצעו כ-650 נסיעות בהן עלו יותר מ- 10,000 נוסעים. 45 כלי רכב הופעלו, כולל תגבורים, ועברו ביותר מ-500 תחנות.