הפגנת התמיכה בנתניהו

"התפקיד שלך בתור כתב זה דווקא להראות את היופי"

נתנאל היה בהפגנת התמיכה בנתניהו וראה שם משהו אחר לגמרי ממה שהוצג בתקשורת. הוא טוען שאין תירוץ לאלימות, אבל שהסיקור היה לא פחות מרצח אופי: "הפכתם את כולנו לעבריינים" | כאן מגיבים
כאן מגיבים
28 בנובמבר 2019
20:41

נתנאל אמר מראש העין השתתף שלשום (שלישי) בהפגנת התמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו, שנערכה ברחבת מוזיאון תל אביב. הוא טוען שאופן סיקור ההפגנה היה "לא פחות מאשר רצח אופי", לאור הקללות והאיומים הבוטים שהשמיעו המרואיינים בכתבה. "אני בטוח שכל מה שהכתב ראה זה את האלימות שהופנתה כלפיו, את היריקות והקללות. אני ראיתי את עם ישראל היפה".

"ראיתי אנשים משכילים יותר ומשכילים פחות, ראיתי אנשים מתלהמים וראיתי כאלה שבאו רק כדי להשמיע את הקול שלהם", סיפר נתנאל והבהיר שאלימות מכל סוג שהוא - לא מקובלת עליו ומכעיסה את הציבור הימני הרחב. "אני לא רוצה לתרץ את ההתנהגות שלהם, אבל בכל הימים שלפני ההפגנה התנהלה מלחמת דה-לגיטימציה", הוא מוסיף. "באתם להפגין? אתם עבריינים".

לדבריו, הוא מבין את התחושות הקשות שהתעוררו בקרב הכתבים שסיקרו את ההפגנה. עם זאת, הוא טוען שאולי תפקידה של התקשורת היא דווקא להאיר על מה שמחבר בינינו ולא על מה שמפריד: "להביא את האנשים שאוהבים את המדינה, שנלחמים עליה, ועדיין יש להם ביקורת לגיטימית על מהלכים. להראות את היופי שבאלפי אנשים שיוצאים לכיכר העיר, שלמרות הכל - הדמוקרטיה עדיין חיה ובועטת בהם".