פייסבוק
צילום: אי-פי

סינגפור: פייסבוק התריעה על "פייק ניוז" בפוסט

הרשת החברתית פרסמה בפעם הראשונה הערה מתקנת לפוסט שהעלה משתמש, ובה נכתב כי פרסם דיווח כוזב. ההערה נכתבה בהתאם לחוק חדש במדינה, המחייב את הפייסבוק לפרסם הערות כאלה, במסגרת מאבקה של הממשלה בפרסומים הכוזבים
מערכת כאן חדשות
30 בנובמבר 2019
08:37

הרשת החברתית פייסבוק פרסמה בפעם הראשונה הערה מתקנת לפוסט  שהעלה משתמש בסינגפור, ובה נכתב כי פרסם "פייק ניוז", כך דיווחה הבוקר (שבת) סוכנות הידיעות רויטרס. ההערה של פייסובק נכתבה בהתאם לחוק חדש במדינה, המחייב את הרשת החברתית לפרסם הערות כאלה, במסגרת מאבקה של הממשלה בפרסומים הכוזבים.

בהערה שפורסמה בשולי הפוסט נכתב כי "על פי החוק, פייסבוק מחוייבת לומר שממשלת סינגפור הודיעה שהרשומה מכילה מידע כוזב". תוכן הפוסט לא שונה. החוק החדש מעלה תהיות על האופן שבו תציית פייסבוק לדרישות של ממשלות לפקח על התוכן שמפרסמים המשתמשים. מהרשת החברתית נמסר כי היא מקווה שההבטחות של ממשלת סינגפור, ולפיהן החוק לא ישפיע על חופש הביטוי, יובילו למה שהגדירה "יישום מדוד ושקוף שלו". 

בתוך כך, סין פרסמה היום שורה של חוקים המונעים מספקים של שירותי וידאו ואודיו מקוונים להשתמש בטכנולוגיה של בינה מלאכותית ושל מציאות מדומה, כדי לייצר ולשדר חדשות כוזבות. החוקים ייכנסו לתוקף בתחילת השנה הבאה והפרתן תחשב לעבירה פלילית.