צעירה יזידית בעימות עם איש דאעש שאנס אותה

"הרסת את חיי": היזידית שהתעמתה בשידור עם המפקד בדאעש שאנס אותה

הטלוויזיה העיראקית שידרה אתמול עימות שבמהלכו הטיחה בדמעות אשוואק חג'א חמידה, צעירה יזידית שהוחזקה בשבי דאעש, מילים קשות במי שאנס אותה כשהיתה בת 14. בסיום הסצנה התעלפה הצעירה
רועי קייס
30 בנובמבר 2019
16:49

הטלוויזיה העיראקית שידרה ביממה האחרונה עימות קשה בין אשוואק חג'א חמידה, צעירה יזידית, לבין אבו הומאם, מפקד בארגון דאעש שאנס אותה כשהיתה בת 14. בשידור נראה אבו הומאם כשהוא אזוק בידיו, עומד בראש מורכן מול הצעירה, כשביניהם עומד מנחה התוכנית. "הייתי בגיל של הבת שלך, של הבן שלך או של אחותך", הטיחה הצעירה היזידית בדמעות במחבל והוסיפה לעברו: "הרסת את חיי". לאחר מכן אמרה חמידה: "לקחת ממני את כל הדברים שחלמתי עליהם. אם היו לך קצת רגשות, לא היית אונס אותי בגיל 14". בסופו של המשפט היא נראית כשהיא מתמוטטת וצונחת לרצפה. 
הסצנה קורעת הלב שודרה בסוף השבוע בתכנית בטלוויזיה העיראקית שגוללה את סיפורה של אשוואק, אחת הקורבנות הרבים של מעשי הזוועה שביצע ארגון דאעש במיעוט היזידי בהר סינג'אר בצפון עיראק בקיץ 2014. אשוואק ניסתה לברוח לחבל הכורדי, אך נתפסה בידי דאעש ונאנסה באכזריות ביחד עם עוד צעירות יזידיות בידי אנשי דאעש, שאחד מהם הוא אותו אבו הומאם.

במהלך השידור תיאר הטרוריסט, שכיום עצור בידי כוחות הביטחון העיראקיים, כיצד אנס את הצעירה היזידית והתעלל בה. אחרי כמה חודשים בשבי הצליחו אשוואק וצעירות יזידיות נוספות להימלט בזמן מהבית שהוחזקו בו בזמן שאבו הומאם ואנשי דאעש האחרים ישנו. היא ברחה לגרמניה ב-2015.