צביקה פיק על הבמה בהופעת הבכורה של הפסטיגל בחיפה
ללא

אחרי האירוע המוחי: הקאמבק של צביקה פיק

הזמר הוותיק השתקם וחזר לבמה בהופעת הבכורה של הפסטיגל בחיפה. צפו בקטע מהופעת הבכורה
שני נחשוני
01 בדצמבר 2019
09:41

תמיד אותו חלום: אמש (שבת) התקיימה הופעת הבכורה של הפסטיגל בהיכל הקונגרסים בחיפה ובה הפתעה מיוחדת. כשנה וחצי אחרי שלקה באירוע מוחי, הזמר הוותיק צביקה פיק, שמשתתף השנה בפסטיגל, חזר לבמה אחרי שיקום ארוך ומתוקשר. בין השאר הוא מבצע לצד הפסנתר את שיריו המוכרים "מעלה מעלה", "מרי לו" ו"הרקדן האוטומטי".


"אלפי צופים יראו את המאסטרו על הבמה המכובדת עם שיריו, שהפכו לנכנס צאן ברזל בתרבות הישראלית", הבטיח הסוכן של פיק, בן ה-70, כבר בקיץ האחרון.

באפריל 2018 הוא אושפז בבית חולים בווינה, לאחר שלא חש בטוב במהלך טיסה מלונדון לישראל. בעקבות מצבו, צוות המטוס נאלץ לבצע נחיתת חירום בבירת אוסטריה. לאחר בדיקות התברר כי הזמר עבר אירוע מוחי. הוא טופל בווינה והועבר למוסד שיקומי בישראל, בו החל במסע שיקום ארוך.

בפברואר השנה הוחלט על הענקת פרס מפעל חיים לפיק ב"פסטיבל ימי זמר". הפרס ניתן מטעם עיריית חולון ותיאטרון במופע "מוסיקה" המוקדש ליצירותיו. את הפרס קיבל סוכנו, בשל מצבו הרפואי של פיק דאז.

מלבדו משתתפים במופע גם איתי לוי, עדן בן זקן, נועה קירל, מרגי, אליאנה תדהר, טלי אורן, שירה לוי, גפן ברקאי, אנה זק, אבי קורניק, קווין רובין, אוראל צברי, דניאל עמית ואייל שכטר.