הבת לאה, האב אפרים, איתי, עמיחי, הראל ונועם בידיה
צילום: באדיבות המשפחה

התאונה הקטלנית ב־443 | דודו של הנהג הפוגע: "השוטרים לא נותנים לנו לראות אותו, זכותנו לדעת מה מצבו"

נהג המכונית הפוגעת שב לפני זמן קצר להכרתו – ונעצר • גיסת ההרוגה אמרה לכאן רשת ב כי איתי בן ה־12, שנפצע אנוש בתאונה, אמור היה לחגוג היום את הולדתו • עוד היא סיפרה: "לפני שלושה שבועות היא ילדה את נועם, שלושה שבועות אחרי – הגעתי להיפרד ממנה באותו בית חולים"
סולימאן מסוודה וורד פלמן
01 בדצמבר 2019
11:17
עודכן ב 15:14

דודו של הנהג הפוגע מהתאונה בכביש 443 אומר היום (ראשון) כי המשטרה לא נותנת להם לפגוש אותו: "זכותנו לדעת מה מצבו". נהג המכונית הפוגעת שב לפני זמן קצר להכרתו – ונעצר. עוד הוסיף הדוד: "אני מאחל החלמה מהירה לפצועים. גם הבן שלי במצב קשה, עד עכשיו לא ראינו אותו. יש לו שברים ברגליים, קרע בקיבה. עד עכשיו אנחנו לא יודעים מה מצבו. אומרים לנו שהמצב קשה. גם הילד שלנו במצב קשה". 

חוקר המשטרה מסר למשפחה כי הנהג, טארק כורד בן ה־18, תושב כפר ערב שבמזרח ירושלים, הוא חשוד מרכזי בחקירה, ומצבו מבחינת חקירה מוגדר "קשה". הוריו אמרו לכאן חדשות כי הם לא הורשו לדבר איתו או לראות אותו מאז שאושפז בבית החולים. לפי שעה החשוד נמצא בהכרה מעורפלת. 


"לא זוכרת מציאות בלעדי ציפי, היא הייתה חלק מהכל. אישה מדהימה שתמיד עזרה": כך סיפרה מוקדם יותר היום דבורה רימל, אחותו של אפרים, שאשתו ובנו נהרגו בתאונה הלילה בכביש 443. אחיה אפרים, בן 40, נפצע קשה ובן נוסף, בן 12, נפצע אנוש, אחרי שנלכד באחת המכוניות: "היום זה יום ההולדת של איתי בן ה־12. אימו חלמה לחגוג לו בר־מצווה", אמרה בריאיון ליואב קרקובסקי בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב.

עוד סיפרה רימל על גיסתה: "לפני שלושה שבועות היא ילדה את נועם, שלושה שבועות אחרי הגעתי להיפרד ממנה באותו בית חולים. מאז שאני בכיתה ה' אנחנו ביחד, היא לימדה אותי לקרוא שעון ואת לוח הכפל, היא לא סתם עוד גיסה".

 האזינו לריאיון המלא של גיסת ההרוגה בכאן רשת ב

בדמעות הוסיפה לספר רימל על גיסתה: "היא הייתה מורה בבית ספר. היא הייתה באמצע תואר שני באנגלית ובחינוך. כולה הייתה בתוך בית הספר, היא נתנה את ליבה לחינוך הילדים. היא התחילה לדבר על בר־המצווה של בנה. הוא בן 12 היום ונפצע אנוש".

יפעת נאמן, חברתה של ציפי רימל, אמרה לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום": "נועם נולדה בשבת לפני שלושה שבועות. ציפי הייתה אישה מדהימה. היא הייתה אישה שראתה בכל אחד איפה הקושי שלו ובאה לעזור לו. ציפי הייתה רוצה שנהיה שמחים, ואנחנו נעשה את כל המאמצים האפשריים".

עד כה מתחילת השנה נהרגו 312 בני אדם. כ־9% יותר מבשנת 2018. בשבוע החולף התרחשו שש תאונות דרכים קטלניות, בהן נהרגו שישה בני אדם.