נהר הירדן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ירדן תעמיד לדין אזרח ישראלי שהסתנן למדינה בחודש שעבר

השלטונות בממלכה החליטו להעמיד לדין את קונסטנטין קארוב מבת ים גם בגין החזקת סם אסור. לפני חודש הוא נמלט מחקירת משטרה וחצה את הגבול לירדן
אלון אמיצי
01 בדצמבר 2019
15:54

על רקע התקררות היחסים בין ישראל לירדן, גורם רשמי בירדן מסר היום (ראשון) כי האזרח הישראלי שהסתנן לממלכה לפני כחודש יועמד לדין בבית הדין לביטחון המדינה בגין הסתננות לא חוקית והחזקת סם אסור לשם צריכה. הגורם הוסיף כי מחר יחל משפטו של הישראלי, קונסטנטין קארוב בן 40 מקריית ים.

ב-30 באוקטובר הודיעו השלטונות בירדן כי תפסו אזרח ישראל שהסתנן באופן לא חוקי לשטחי הממלכה וכי מתקיימות החקירות הנדרשות לקראת העברתו לגורמים המשפטיים הרלוונטיים. קארוב, שדרוש לחקירת משטרה, ניסה לברוח מהארץ. בצה"ל מסרו שהוא חצה מרצון את הגבול ונעצר לתחקור על ידי הרשויות הירדניות. הוא עבר לשטח הירדני באזור הבקעה, במקום בו הגבול הוא תוואי נהר הירדן, ונעצר מיד עם חצייתו את תוואי הנהר.

לפני כשבוע אמר מלך ירדן עבדאללה השני בכינוס בניו-יורק כי הקשרים בין ארצו לבין ישראל גרועים מאי פעם, בין השאר "בגלל סוגיות הקשורות למצב בתוך ישראל", לטענתו. "אני מסוגל להבין זאת, אבל לא אם הדבר בא על חשבון השלום שאני וראש הממשלה רבין נלחמנו למענו", אמר שם.

עבדאללה הוסיף כי הוא מקווה שמה שיקרה בישראל בחודשים הקרובים יאפשר למדינתו לדון בסוגיות פשוטות, שלא ניתן היה לדון בהן בשנתיים האחרונות. בהמשך הוא הדגיש כי פתרון שתי המדינות הוא הפתרון היחיד לסכסוך בין ישראל לפלסטינים, וכי חלופה תהיה "רעה לכולנו". "זוהי ההזדמנות האחרונה, וכל שנה שחולפת רק תסבך עוד את המצב", הוסיף.

בית המשפט ברוסיה גזר על הישראלית נעמה יששכר שבע שנות מאסר וחצי בפועל בגין הברחת תשעה גרם של חשיש. טרם נקבע מועד לערעור בעניינה. בריאיון לכאן חדשות טענה אמה של נעמה, יפה יששכר, כי "זה היה משפט ראווה. הגיע התובע הראשי - התובע הראשי של מוסקווה הגיע בשביל נעמה? בשביל 9 גרם שהיו בבטן המטוס? הם רוצים משהו מישראל".