בית הספר החקלאי פרדס חנה
צילום: מתוך ויקיפדיה

למרות האיסור: בי"ס בפרדס חנה התנה השתתפות בטיול שנתי בתשלום הורים

מורים בתיכון החקלאי במועצה הסבירו לתלמידי כיתה י"א כי ללא תשלום לא יוכלו לצאת לטיול שמתחיל מחר. חוזר מנכ"ל משרד החינוך קובע כי גבייה לטיול שנתי תתבצע כשלמורים אין אפשרות לדעת מי שילם ומי לא. תגובת בי"ס: "לא יהיו תלמידים שלא יצאו לטיול בגלל אי תשלום, מדובר בטעות אנוש"
לירן כוג'הינוף
01 בדצמבר 2019
16:34

למרות איסור משרד החינוך, מורים בבית הספר החקלאי בפרדס חנה פנו לתלמידי כיתה י"א בדרישה לשלם על הטיול תוך איום שלא יוכלו לצאת אליו ללא הסדרת התשלום. כך פורסם היום (ראשון) בכאן חדשות. חוזר מנכ"ל משרד החינוך קובע כי גבייה לטיול שנתי תתבצע תוך כדי שמירה על צנעת הפרט, כשלמורים אסור לדעת איזה תלמיד שילם ואיזה תלמיד לא. למרות זאת, בבית הספר הפעילו לחץ אסור על ההורים לשלם את הכסף. הטיול אמור לצאת מחר.

בארגון "תשלומים אפס", ארגון הורים שנלחם בתשלומי הרשות במערכת החינוך אמרו בתגובה: "גביית תשלומי הורים אסור שתעשה על ידי חשיפת הפרטים האישיים של התלמידים למורים, מכיוון שדבר זה מפר את יחסי האמון בין המורה לתלמיד ופוגע בזכות לשיוויון בתוך המערכת הציבורית. לצערנו, משרד החינוך זורק את כל הגורמים לתוך הקלחת הרותחת של המחדל המתגלגל הנקרא תשלומי הורים. גם המורים וגם ההורים נפגעים מזה, אבל הכי חמור זה שהתלמידים נפגעים ולצערנו משרד החינוך עומד מנגד. עוצם עיניים ולא עושה דבר".

מבית הספר נמסר: "לא יהיו תלמידים שלא יצאו לטיול עקב אי תשלום הוריהם. כלל תלמידי בית הספר משתתפים בכלל הפעילויות הבית ספריות ללא תלות ביכולתם הכלכלית. יצויין כי תשלומי ההורים בבית הספר אושרו כדין על ידי משרד החינוך והנהגת הורי בית הספר. בכל מקרה, אנו מצרים על טעות האנוש שקרתה ואנו נפיק את הלקחים".