שוואק חמיד חג'י

הצעירה שנאנסה ע"י מפקד בדאעש: "רציתי שהוא ימות"

סיפורה של שוואק חמיד חג'י בת ה-19, נערה יזידית שבגיל 14 הפכה לשפחת מין של מפקד בדאעש, עורר סערה ברחבי העולם. חג'י אומרת לכאן חדשות כי הייתה מעדיפה לראות אותו מת ומספרת על הזוועות שחולל לה ולמשפחתה
רועי קייס
01 בדצמבר 2019
22:08

העימות בטלוויזיה העיראקית, של הצעירה היזידית אשוואק חג'י חמיד עם מפקד בדאעש שאנס אותה, ממשיך להסעיר את העולם הערבי. בשיחה בלעדית עם כאן חדשות מצפון עיראק היא סיפרה: "הייתי רוצה לראות אותו מת, ושמישהו יהרוג אותו".

אשוואק סיפרה על התחושות כשפגשה את הטרוריסט אבו הומאם: "בהתחלה זה כן היה קשה, אבל מהצד השני שמחתי מאוד שראיתי ופגשתי את האיש. הוא עולל לנו דברים רבים. לא רק לי, לנשים ונערות יזידיות רבות.

"החיים שלי מאוד קשים, אבל אנחנו מנסים להמשיך בחיים. הבקשה הראשונה והאחרונה שלי הייתה שאראה בעיניי שהוא חי ללא אוכל וללא שתייה, ושאראה בעיניי שהוא בכלא". כשנשאלה הצעירה היזידית על הטענות ברשתות החברתיות, על כך שהעימות בינה לבין אבו הומאם היה מבוים, היא השיבה: "לא אכפת לי מי אומר מה. אלוהים יודע מה אני אומרת, המשפחה שלי יודע מה אני אומרת והלב שלי יודע מה אני אומרת".

העימות קורע הלב בין אשוואק לאבו הומאם שודר בסוף השבוע בתוכנית בטלוויזיה העיראקית, שגוללה את סיפורה של הצעירה, אחת הקורבנות הרבים של מעשי הזוועה שביצע ארגון דאעש במיעוט היזידי בהר סינג'אר בצפון עיראק בקיץ 2014. אשוואק ניסתה לברוח לחבל הכורדי, אך נתפסה בידי דאעש ונאנסה באכזריות ביחד עם עוד צעירות יזידיות בידי אנשי דאעש, שאחד מהם הוא אותו אבו הומאם.


במהלך השידור תיאר הטרוריסט, שכיום עצור בידי כוחות הביטחון העיראקיים, כיצד אנס את הצעירה היזידית והתעלל בה. אחרי כמה חודשים בשבי הצליחו אשוואק וצעירות יזידיות נוספות להימלט מהבית שהוחזקו בו, בזמן שאבו הומאם ואנשי דאעש האחרים ישנו. היא ברחה לגרמניה ב-2015.