נתניהו ואלקין
צילום: מרים אלטסר, פלאש 90

אלקין: עוד חצי שנת נתניהו – תחול ריבונות בבקעת הירדן

השר מהליכוד אומר לכאן רשת ב כי דרישת נתניהו להיות ראשון ברוטציה היא עקרונית כדי לקדם את הריבונות בבקעה: "כל בר דעת מבין שהתהליך דורש הסכמה שבשתיקה מהאמריקנים"
קלמן ליברמן
02 בדצמבר 2019
09:10

המאמצים להקמת ממשלה: השר זאב אלקין מהליכוד התייחס הבוקר (שני) לפרסום ב"ישראל היום" לפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון להחיל ריבונות על בקעת הירדן בתוך חצי שנה ולכן דורש להיות ראשון ברוטציה: "זה אחד הדברים המרכזיים שנתניהו מתכנן. כל בר דעת מבין שהתהליך דורש הסכמה שבשתיקה עם האמריקנים. יש כרגע הזדמנות נדירה שאסור לפספס". את הדברים הוא אמר בתוכנית "קלמן ליברמן" עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב.


על הרוטציה עם כחול לבן אמר: "יש שתי אפשרויות. או לתת לכחול לבן לדרדר אותנו לבחירות בפעם נוספת. או לנסות להגיע להבנות. אנחנו מוכנים ללכת רחוק. אין שום היגיון מצד כחול לבן לא לקבל את ההצעה – גם ככה נכהן עוד חצי שנה אם יהיו בחירות".

האזינו לריאיון המלא עם השר אלקין בכאן רשת ב

בתוך כך, חבר הכנסת חילי טרופר מכחול לבן אמר כי כבר לפני כמה ימים נאספו חתימותיהם של חברי הכנסת מהעבודה־גשר ומהמחנה הדמוקרטי, וברשימתו הוחלט לחכות להתבהרות התמונה הפוליטית. הואיל ועדיין לא ברור אם חברי ישראל ביתנו יחתמו אף הם, התייתר העניין.

על הפרסום ב"ישראל היום" אמר: "המחשבה שבדיוק בחודשיים שנותרו – הוא חייב להיות ראש הממשלה כדי לעשות את זה. לבן אדם קשה להשתחרר מהתפקיד".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ טרופר בכאן רשת ב

מוקדם יותר הבוקר אמרה יושבת ראש הימין החדש, איילת שקד, לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" כי אין טעם לאסוף חתימות אם אין רצון להקים ממשלה. לדבריה, סיבוב בחירות שלישי מיותר מאוד, וההחלטה נתונה בידיהם של חבר הכנסת ליברמן – שצריך להכריע אם להצטרף לממשלה, אפילו למשך שנה – ובידי חברי הכנסת גנץ ולפיד, שקיבלו "הצעה מרחיקת לכת מהליכוד". היא הוסיפה כי אינה מבינה למה ראשי כחול לבן מסרבים לקבל את ההצעה.