חפץ, נתניהו ונפתלי
צילום: אבשלום ששון, מרים אלסטר, פלאש 90

עדות שרה נתניהו במשפט נפתלי: "חמש שנים הוא שופך את דמי"

אשת ראש הממשלה: "מעניין אותי מאיפה יש לו כסף לעורכי הדין" • בשנת 2015 תבע אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה את חפץ ושורת מקורבים נוספים לבני משפחת נתניהו בסך חצי מיליון שקלים על פגיעה בשמו • לפני הדיון אמר נפתלי כי על שרה נתניהו לעזוב את בלפור: "זהו, נגמר"
תמר אלמוג וצח שפיצן
02 בדצמבר 2019
11:44
עודכן ב 12:27

תביעת לשון הרע של מני נפתלי נגד עד המדינה ניר חפץ: בית משפט השלום בהרצליה דן היום (שני) בהוכחות במשפט הדיבה של מני נפתלי. אשת ראש הממשלה שרה נתניהו עלתה להעיד ואמרה: "אני חייבת להגיד שלא עקבתי אחרי ההליך, אבל אני מבינה שמדובר בעלויות בבית ראש הממשלה בתקופת מני נפתלי. במשך חמש שנים נפתלי שופך את דמי ואת דמה של משפחתי ואני לא מגיבה". עם כניסתה לאולם מפגינים צעקו לה "הרוע" ו"גנבת".


עוד אמרה נתניהו: "הוא מפגין מול בית היועץ המשפטי לממשלה על מנת להשפיע על מנדלבליט לפתוח הליכים וחקירות נגד ראש הממשלה. גם כשנכנסתי לאולם ספגתי עלבונות. נפתלי גרם להוצאות של מיליונים במעונות, והוא תובע כל הזמן. מעניין אותי מאיפה יש לו כסף לעורכי הדין". 

נתניהו טענה כי נפתלי הוא האחראי היחידי לגידול ההוצאות בבית ראש הממשלה וכינתה אותו "עד מדינה": "על ההוצאות אחראי אב הבית. היום המצב אחר, כנראה למדו במשרד ראש הממשלה. הוא (נפתלי) היה שולט יחיד ללא עוררין, בבריונות והתנהגות לא מכובדת. עכשיו הוא עד מדינה". מנגד, הקהל באולם השיב בצעקות: "הוא לא עד מדינה". לאחר מכן הוסיפה נתניהו: "נפתלי אשם בפרשת המעונות – לולא הוא, לא היתה פרשה".

בהמשך עדותה האשימה נתניהו את נפתלי בהטרדה של עובדים במעון: "אב הבית היה חזק מאוד. יכולה לספר על מזכירה שלי, שהוא היה משקה את הדשא, ופתאום מרטיב אותה וצוחק עליה - 'איזה יופי את נראית עם בגדים רטובים'. והיא בכתה".

נתניהו טענה כי דוח מבקר המדינה על המעונות הוא "פוליטי לגמרי", והוסיפה כי לא קראה אותו ולא הייתה מעורבת בהחלטה איך להגיב אליו. בכך סתרה את עדותו של חפץ, לפיה ראש הממשלה תדרך אותו בעניין. "לא קראתי אותו, אבל עורכי הדין סיפרו לי שיש שם איזשהו מבוא ואף פעם בדוחות אין מבוא", אמרה נתניהו. "מבקר המדינה שפירא העיד שהדוח הזה נכתב על בסיס עדות של איש אחד, נפתלי, שכנראה מופעל על ידי מישהו. מעולם לא היה, ואני מקווה גם שלא יהיה, מבקר מדינה כמו שפירא שעושה דוח על סמך אדם אחד".

נתניהו העידה כי תמיד ביקשה שיוגש לה "אוכל פשוט". לטענתה נפתלי אחראי לכמות החמגשיות: "לא פעמיים ולא שלוש היו ערימות של חמגשיות – בניגוד לדעתנו. והיו בשרים. והייתי אומרת לו: 'מני. אנחנו לא אוכלים את זה'".

על הטענות כי הזמינו חשמלאי ביום כיפור אמרה: "טענו כלפינו שהזמנו חשמלאי בשם אבי פחימה לקיסריה ביום כיפור. אנחנו מעולם לא היינו ביום כיפור בקיסריה. חשוב לנו להישאר בירושלים וללכת לבית הכנסת".

עד המדינה ניר חפץ פנה מהספסל לעו"ד יוסי כהן ואמר: "מי שעבר על החוק זה אתה כשהתקשרת אליי. דיווחתי על זה לרשויות אכיפת החוק". נפתלי אמר מנגד: "תביא לכך ראיות ואני מוחק אותך מהתביעה".

כפי שפורסם בכאן חדשות בחודש יולי האחרון, אשת ראש הממשלה שרה נתניהו הגיעה להעיד לאחר שניר חפץ התעקש על זימונה, משום שלטענתו היא יכולה להועיל לו בהגנתו. לפני הדיון אמר נפתלי כי על שרה נתניהו לעזוב את ביתה בבלפור וכי אין לו ספק שהאמת תצא לאור: "זהו, נגמר".

אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה הגיש תביעה בסך חצי מיליון שקלים בשנת 2015 נגד מקורבי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שטענו כי הוא זה שאחראי להגדלת ההוצאות במעון, ונגד אנשי מקצוע נוספים. בין הנתבעים: עד המדינה חפץ ועו"ד דוד שמרון. כמו כן נתבעה עו"ד שולי אשבול, שנתנה לראש הממשלה שירות משפטי בנוגע לדוח מבקר המדינה. ראש הממשלה עצמו לא נכלל בתביעה בשל חסינותו.